Encyklopedia Jeżowego:Podsumowanie roku 2010

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

U kresu roku warto prześledzić wydarzenia, jakie miały miesjce w gminie Jeżowe.

Na początku roku wszyscy mieszkańcy gminy Jeżowe odczuli problem z wodą kranową, w której zagościła bakteria coli. Podobna sytuacja miała miejsce w maju.

W lutym sukces odniosła szkoła podstawowa w Jeżowem-Kameralnem, którą radni przekształcili w szkołę sześcioklasową. W dalszym ciągu prowadzona była rozbudowa szkoły podstawowej w Jeżowem-Podgórzu. W maju dokonano otwarcia sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Starym Narcie oraz kompleksu sportowego Orlik 2012 przy Zespole Szkół w Jacie. Jesienią szkoła w Starym Narcie zyskała nową elewację.

Dzięki środkom unijnym poprawie uległa sytuacja straży pożarnych. Nowy wygląd zyskały domy strażaka w Jeżowem i Cholewianej Górze. Do OSP Jeżowe trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W Krzywdach oddano do użytku nowy budynek świetlicy OSP Krzywdy.

W kwietniu dokonano otwarcia zmodernizowanej drogi powiatowej Jeżowe - Wola Raniżowska. Początkiem sierpnia rozpoczęto przebudowę drogi powiatowej Sójkowa - Cholewiana Góra. Na naszym portalu odnotowaliśmy także kilkanaście wypadków drogowych, z czego większość miała miejsce w Jeżowem. W sierpniu rozpoczęto przebudowę mostu wzdłuż DK nr 19 na Jeżówce w Jeżowem.

W dobiegającym końca roku 2010 mieszkańcy gminy Jeżowe przeżyli także ciężkie chwile walki z żywiołem. Przez Jeżowe i Cholewianą Górę dwa razy przeszła fala powodziowa - w czewcu i lipcu.

W czerwcu zakończyła się modernizacja domu kultury w Jeżowem. W dniach 24-25 lipca mieszkańcy bawili się na imprezie plenerowej Wakacjonalia, którą poprzedzał III Ogólnopolski Plener Malarski Jeżowskie pejzaże. Dożynki Powiatowe w Jeżowem odbyły się w dniach 21-22 sierpnia. W grudniu zakończyła się modernizacja budynku Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem.

W roku 2010 przypadła 25. rocznica konsekracji kościoła Świętego Jana Chrzciciela w Jeżowem, a także pierwsza rocznica erygowania parafii Świętego Jana Chrzciciela w Jeżowem. We wspomnianym kościele dokonano odnowienia polichromii, a 31 październiki wprowadzono do świątyni relikwie Św. Andrzeja Boboli. W maju wicedziekanem dekanatu rudnickiego został ks. Janusz Depciuch - proboszcz Parafii Jata. W mijającym roku dokonano zmiany wikariuszy w parafiach: Groble i Narodzenia NMP w Jeżowem.

To tylko część najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w gminie Jeżowe. Pozostaje nam życzyć, aby przyszły rok był lepszy - Szczęśliwego Nowego Roku!