Encyklopedia Jeżowego:Aktualnosci 2017/2

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Archiwum 2017 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień

29 czerwca

DW nr 861 w Groblach

26 czerwca

Najeżona Piona 2017

25 czerwca

 • W sołectwie Sibigi miał miejsce festyn rodzinny, podczas którego przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. Wieczorem goście bawili się przy muzyce zespołu Bincom.
 • W ostatnim meczu sezonu Czarni Sójkowa ulegli 0:4 ŁKS-owi Łowisko. Drużyna ze Sójkowej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, gromadząc na koncie 29 punktów. W czasie całego sezonu zawodnicy doprowadzili drużynę do 9 zwycięstw, 2 remisów oraz 19 porażek.
 • Na zakończenie sezonu Sparta Jeżowe przegrała 0:2 z Tanwią Harasiuki. Mistrz A-klasy z Jeżowego awansuje do okręgówki, mając na koncie 69 punktów, 22 zwycięstwa, 3 remisy i 5 przegranych.
 • Przed godz. 15 doszło do pożaru traw w Cholewianej Górze. Ogień objął swym zasięgiem obszar o powierzchni ok. 1 ha.

23 czerwca

OSP Jeżowe będzie mieć nowe auto! Przykładowe zdjęcie.

21 czerwca

Pożar lasu w Krzywdach

20 czerwca

18 czerwca

Najeżona Piona

16 czerwca

Parking w Jeżowem-Zagrodach

15 czerwca

Boże Ciało 2017

13 czerwca

Świetlica w Zalesiu

12 czerwca

11 czerwca

 • W meczu o awans do klasy okręgowej Sparta Jeżowe pokonała 3:0 Retmana UIanów. Bramki dla Sparty zdobyli: Krystian Krawiec, Wojciech Szymonik i Mariusz Chaber.
 • KS Jarocin pokonał 3:0 Czarnych Sójkowa.

8 czerwca

Będzie nowy chodnik w Krzywdach!

7 czerwca

6 czerwca

Piknik w Starym Narcie

5 czerwca

Siłownia i plac zabaw już gotowe!
Boisko przy Szkole w Jeżowem-Centrum

4 czerwca

3 czerwca

31 maja

Piknik w Starym Narcie

30 maja

Laureaci Konkursu Literackiego

29 maja

Świetlica w Zalesiu

28 maja

 • W Groblach miał miejsce piknik rodzinny zorganizowany przez Parafialny Zespół Caritas.
 • Sparta Jeżowe wygrała 2:1 z KS-em Sarzyna. Bramki dla Sparty zdobyli Szczepan Piela i Marian Sarzyński.
 • Tanew Harasiuki przegrała 2:3 z Czarnymi Sójkowa. Bramki dla Czarnych zdobyli: Mateusz Dul (2) i Łukasz Chamot.
 • Podczas mszy świętej o godz. 9 w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem 40-lecie święceń kapłańskich obchodził ks. proboszcz Krzysztof Pałac.

27 maja

 • Mecz, który został rozegrany 21 maja br. pomiędzy LKS-em Brzyska Wola a Spartą Jeżowe, zweryfikowano jako walkower 0:3 dla gości. Zawodnik gospodarzy, Stanisław Kruk, przekroczył limit czasu gry w jednym terminie, grając dzień wcześniej w II lidze juniorów.

25 maja

DK19

24 maja

Droga wojewódzka w Groblach

23 maja

Zawyją syreny alarmowe
 • Już dzisiaj o godz. 13 i 13:15 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych w ramach treningu systemu wykrywania i alarmowania (SWA) oraz w ramach ćwiczenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pk. „WISŁA 2017”. Sygnały alarmowe będą emitowane przez 3 minuty.

22 maja

 • Czarni Sójkowa wygrali 1:0 z Retmanem Ulanów. Był to mecz 22. kolejki, który został przełożony z 7 maja.

21 maja

 • Czarni Sójkowa wygrali 4:3 ze Staromieszczanką Stare Miasto.
 • LKS Brzyska Wola pokonał 5:1 Spartę Jeżowe. Bramkę dla Sparty zdobył Mariusz Chaber.

18 maja

Przebudowa drogi wojewódzkiej
 • Rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 861 na odcinku od skrzyżowania drogi krajowej 19 w Jeżowem do planowanego węzła S-19 Podgórze. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego, które wykona inwestycję za 8 886 018,36 zł brutto i udzieli na nią 7-letniej gwarancji. Projekt przebudowy będzie kosztował 268 029,30 zł, natomiast prace budowlane - 8 617 989,06 zł. Droga zostanie przebudowana do końca kwietnia 2018 roku. Prace obejmą m.in.: przebudowę skrzyżowania z drogą krajową nr 19 na rondo lub z pasami zjazdowymi, budowę chodnika i ścieżki rowerowej, przebudowę zatok autobusowych i wymianę nawierzchni. W pierwszej kolejności powstanie chodnik dla pieszych w Jeżowem-Podgórzu.
 • Urząd Gminy Jeżowe ogłosił przetarg na zakup ciągnika rolniczego wraz z: przyczepą, kosiarką wysięgnikową, pługiem do śniegu oraz posypywarką.

17 maja

 • W Zespole Szkół w Groblach miał miejsce Dekanalny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie”. W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze szkół podstawowych i 16 uczniów z gimnazjów. Do etapu diecezjalnego awansowali: ze szkół podstawowych - Jagoda Reichert z parafii w Kopkach i Mateusz Tabaka z parafii w Nowym Narcie, natomiast z gimnazjum - Faustyna Florek z parafii w Łętowni i Mateusz Golas z parafii w Groblach.

14 maja

13 maja

 • Z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich we wszystkich parafiach na terenie gminy Jeżowe miały miejsce uroczyste msze święte i procesje z figurami Matki Bożej. W parafii Świętego Jana Chrzciciela w Jeżowem dokonano wprowadzenia relikwii nowych świętych: Franciszka i Hiacynty - pastuszków z Fatimy, którzy przed południem zostali kanonizowani przez papieża Franciszka podczas uroczystości w Portugalii.

11 maja

Będzie bezpieczniej przy DK19!

10 maja

OSP Jeżowe

9 maja

 • Po godz. 14 w miejscowości Krzywdy doszło do zderzenia dwóch aut.

7 maja

 • Azalia Brzóza Królewska przegrała 0:4 ze Spartą Jeżowe. Bramki zdobyli: Adam Kolano, Przemysław Siudak i Jarosław Dziadura (2).
 • Ze względu na zły stan murawy odwołano mecz pomiędzy Czarnymi Sójkowa a Retmanem Ulanów. Na chwilę obecną nie jest znany termin rozegrania tego spotkania.

6 maja

 • W ramach II Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, organizowanej przez Automobilklub Stalowa Wola, zabytkowe auta przejechały trasę Mistrzostw, która wiodła przez Jeżowe (ze Stalowej Woli do Leżajska).

3 maja

Obchody 3 Maja

2 maja

Zmarł Bolesław Miazgowicz

30 kwietnia

28 kwietnia

Konkurs ekologiczny w Cholewianej Górze

27 kwietnia

 • W Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem miał miejsce Dzień Otwarty. Szkoła zachęca gimnazjalistów do podjęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum. W ramach LO planuje się otwarcie klas: lingwistyczno-dziennikarskiej, przyrodniczej i o profilu akademickim. W Technikum placówka oferuje następujące specjalności: technik budownictwa, technik drogownictwa oraz technik usług fryzjerskich.

26 kwietnia

 • Firma Marka Piroga z Jaty wygrała konkurs ofert na przebudowę pomieszczeń kuchni oraz sanitariatu w budynku remizy OSP w Cholewianej Górze. Prace remontowe będą kosztować 97,903,29 zł brutto i powinny zakończyć się do 25 sierpnia br.

23 kwietnia

Sztafety z udziałem Anny Sabat - Bahamy 2017

20 kwietnia

Uroczystości pogrzebowe ks. Mieczysława Tomonia

19 kwietnia

16 kwietnia

Zmarł ks. Mieczysław Tomoń
 • Wczoraj, 15 kwietnia, zmarł ks. kan. Mieczysław Tomoń - emerytowany proboszcz parafii i budowniczy nowego kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie. W najbliższy wtorek nastąpi sprowadzenie ciała śp. ks. kan. Mieczysława Tomonia do kaplicy w Nowym Narcie oraz wspólna modlitwa parafian. Eksporta ciała śp. ks. kan. Mieczysława Tomonia do kościoła parafialnego w Nowym Narcie odbędzie się w środę (19 kwietnia) o godz. 17, zaś Msza św. pogrzebowa we czwartek (20 kwietnia) o godz. 12. Następnie ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Nowym Narcie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

15 kwietnia

Wielkanoc 2017
 • Wszystkim Czytelnikom życzymy radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 • Francesco Jelna pokonał 1:0 Czarnych Sójkowa.
 • Podlesianka Kamień uległa 0:2 Sparcie Jeżowe. Bramki zdobyli Przemysław Siudak i Daniel Chowaniec.

14 kwietnia

 • Urząd Gminy Jeżowe zaprosił firmy do składania ofert na przebudowę pomieszczeń kuchni oraz sanitariatu w budynku remizy OSP w Cholewianej Górze. Prace remontowe powinny zakończyć się do 25 sierpnia br.

12 kwietnia

Remiza w Nowym Narcie

10 kwietnia

Świetlica tymczasowym ośrodkiem zdrowia!
 • Wszyscy lekarze rodzinni z ośrodka zdrowia w Jeżowem zostali przeniesieni już do tymczasowych gabinetów zlokalizowanych w świetlicy w Jeżowem-Błądkach, gdzie będą świadczyć opiekę medyczną do zakończenia remontu dotychczasowej lecznicy (przewidywany termin to 15 października br.). Pielęgniarkom środowiskowym udostępniono pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Jeżowem-Podgórzu.
Erasmus + na Węgrzech

9 kwietnia

Noc Konfesjonałów w Jeżowem
 • Już jutro, z inicjatywy duszpasterzy z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem, po raz kolejny zorganizowana zostanie Noc Konfesjonałów, czyli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed Świętami Wielkanocnymi dla tych, którzy nie mogli skorzystać ze spowiedzi wielkopostnej. Osoby pracujące do późna oraz studiujące będą mogły skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w kościele Narodzenia NMP w godz. 20:30-23:00.
 • Sparta Jeżowe pokonała 2:1 KS Jarocin. Bramki dla Sparty zdobyli Adam Chudzik i Mariusz Chaber (rzut karny).
 • Czarni Sójkowa przegrali 1:3 z Azalią Brzóza Królewska. Bramkę dla Czarnych (rzut karny) zdobył Bartłomiej Szewc.

7 kwietnia

6 kwietnia

Konkurs ortograficzny w Cholewianej Górze

2 kwietnia

1 kwietnia


Archiwum 2017 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień