Encyklopedia Jeżowego:Aktualnosci 2016/2

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Archiwum 2016 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień

30 czerwca

Zaginiona Anna Klich

27 czerwca

 • Firma KOREM Kazimierza Koca z Jeżowego wygrała przetarg na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jeżowem. Inwestycja będzie kosztować 196 565,55 zł brutto i ma zostać zrealizowana do 15 października br. na działce obok oczyszczalni ścieków. Wykonawca udzieli pięciu lat gwarancji.

26 czerwca

 • W Krzywdach miał miejsce piknik rodzinny.
 • Czarni Sójkowa awansowali do A-klasy. W drugim meczu barażowym pokonali 2:1 San Wierzawice. Bramki dla Czarnych zdobyli Daniel Nienajadło oraz jeden z zawodników Sanu (gol samobójczy).
 • O godz. 11 ks. Łukasz Kołodziej odprawił uroczystą mszę świętą prymicyjną w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem.

25 czerwca

 • Na placu obok domu strażaka w Jacie miał miejsce piknik rodzinny.

24 czerwca

23 czerwca

 • Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Jeżowem opuścili pierwsi absolwenci - 30 osób, które uczyły się w cyklu czteroletnim.
 • Firma Kris-Bud Krzysztofa Śnieżka z Jasienicy Rosielnej wygrała przetarg na budowę boisk wielofunkcyjnych przy szkołach podstawowych w Jeżowem-Centrum i Jeżowem-Podgórzu. Przedsiębiorstwo wybuduje obiekty sportowe za 587 339,40 zł brutto i udzieli 5-letniej gwarancji. Najwcześniej, bo do 14 października br. ma powstać sztuczne boisko przy szkole w Jeżowem-Podgórzu, przy którym ulokowana zostanie siłownia plenerowa. Uczniowie ze szkoły w Jeżowem-Centrum zaczną planowo korzystać z boiska w czerwcu 2017.

22 czerwca

Laureatki konkursu z LO w Jeżowem

21 czerwca

Droga powiatowa Rudnik-Pikuły
 • 2 212 770, 25 zł brutto kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej Nr 1078R Rudnik - Pikuły w miejscowościach Rudnik nad Sanem i Groble. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo MOLTER z Rudnej Małej. Modernizacja odcinka drogi o długości około 6,2 km powinna zakończyć się do 30 września br. W ramach prac wykonane zostaną: nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z podbudową, pobocza utwardzone kruszywem, nowe przepusty pod zjazdami, umocnienia skarp i rowów. W celu poprawy bezpieczeństwa droga zyska oznakowanie poziome i pionowe, a nad przepustami pojawią się stalowe bariery ochronne.

20 czerwca

Św. Urszula Ledóchowska patronką szkoły w Jeżowem!

19 czerwca

18 czerwca

 • Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania 41. uczniom klas gimnazjalnych z Parafii Nowy Nart.
 • W ostatniej kolejce rundy wiosennej Czarni Sójkowa wygrali 4:1 z Jutrzenką Kopki. Na koniec sezonu drużyna ma na koncie 49 punktów. Sójkowianie odnieśli 16 zwycięstw, 1 raz zremisowali, a 3 razy przegrali.

17 czerwca

Najeżona Piona 2016
 • W pierwszą niedzielę lipca (03.07) nad zalewem Przystań w Jeżowem-Kowalach odbędzie się II Jeżowski Bieg na 5 kilometrów Najeżona Piona, organizowany przez jeżowski klub biegowy - KLUB MATIEGO. Bieg ma na celu dobrą zabawę oraz propagowanie zdrowego stylu życia, dlatego też nie będzie mierzony czas, lecz będzie prowadzona klasyfikacja. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek. Limit uczestników jest ograniczony do 100 osób, więc o 20 więcej niż w roku ubiegłym. Zapisy do 30.06.2016 tylko telefonicznie - 603 300 317.
 • Przetarg na przebudowę siedmiu dróg gminnych (uliczek po stronie południowej) położonych w sołectwie Jeżowe-Podgórze wygrało Przedsiębiorstwo MOLTER z Rudnej Małej, które wykona prace za 371 639,56 zł brutto i udzeli 7 lat gwarancji. Cztery uliczki od strony wschodniej mają zostać wykonane najpóżniej do 30 września br., natomiast kolejne - do 30 września 2017.
 • Przetarg na przebudowę 255-metrowej drogi gminnej położonej na działkach nr 1270 i 1282 (droga rozdzielająca ulice Wójtowicze i Buczki, będąca łącznikiem z ulicą Pirogi) w Cholewianej Górze wygrało Przedsiębiorstwo MOLTER z Rudnej Małej. Inwestycja będzie kosztować 104 498,83 zł brutto i zostanie zrealizowana do 30 lipca br. Wykonawca udzieli na nią 7 lat gwarancji.

16 czerwca

Piknik w Zespole Szkół w Jeżowem

13 czerwca

12 czerwca

Lasoviana - Festiwal Kultury Historycznej
 • W Jeżowem miał miejsce Festiwal Kultury Historycznej Lasoviana. Podczas imprezy miał miejsce pokaz grupy rekonstrukcyjnej Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz koncert zespołu Contra Mundum. Ponadto zaprezentowano widowisko o Chrzcie Polski, które poprzedziły występy: zespołu tanecznego Sardian, Orkiestry Dętej i uczniów szkoły muzycznej. Wieczorem na scenie pojawiły się kapela i zespół śpiewaczy Jeżowianie. Imprezę zakończył festyn przy muzyce zespołu Land.
 • KS Jarocin zremisował 1:1 ze Spartą Jeżowe.
 • Dolina-Tanew Wólka Tanewska pokonała 2:0 Czarnych Sójkowa.

7 czerwca

Anna Sabat na podium
 • W dniach 2-4 czerwca w Łodzi miały miejsce Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. W biegu na 1500 m 3. miejsce zajęła Anna Sabat z Jeżowego.

6 czerwca

5 czerwca

 • Na stadionie w Groblach miał miejsce piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
 • Sparta Jeżowe pokonała 2:0 Tanew Harasiuki. Bramki zdobył Adam Kusiak.

4 czerwca

 • Czarni Sójkowa zwyciężyli 3:0 z KS-em Cygany. Bramki zdobyli: Łukasz Sabat, Mateusz Dul i Marcin Tkacz.

1 czerwca

Konkurs przedszkolaków

31 maja

 • Urząd Gminy w Jeżowem ogłosił przetarg na wykonanie boisk wielofunkcyjnych o sztucznej nawierzchni przy szkołach podstawowych w Jeżowem-Centrum i Jeżowem-Podgórzu. Terminy wykonania zaplanowano odpowiednio do: 30 maja 2017 i 14 października 2016.

29 maja

28 maja

27 maja

Finał konkursu literackiego

26 maja

Boże Ciało 2016

25 maja

 • Urząd Gminy Jeżowe ogłosił przetarg na przebudowę siedmiu dróg gminnych (uliczek po stronie południowej) położonych w sołectwie Jeżowe-Podgórze. W ramach prac wykonana zostanie podbudowa z nawierzchnią asfaltową. Cztery uliczki od strony wschodniej mają zostać wykonane najpóżniej do 30 września br., natomiast kolejne - do 30 września 2017.
 • Urząd Gminy Jeżowe ogłosił przetarg na przebudowę 255-metrowej drogi gminnej położonej na działkach nr 1270 i 1282 w Cholewianej Górze. Jest to droga rozdzielająca ulice Wójtowicze i Buczki, będąca łącznikiem z ulicą Pirogi. Droga zyska nawierzchnię asfaltową do 30 lipca br.
 • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Ze szkół gminy Jeżowe najlepiej napisali go uczniowie ze Starego Nartu, którzy zdobyli średnio 72 % punktów. Na kolejnych miejscach uplasowały się szkoły w: Jeżowem-Kameralnem (65 %), Jacie (61 %), Jeżowem-Podgórzu i Cholewianej Górze (po 60 %), Jeżowem-Centrum (56 %) oraz Groblach (49 %). Łącznie sprawdział pisało 110 osób. Szczegóły na stronie OKE Kraków.

24 maja

Święta Urszula Ledóchowska patronką szkoły!

22 maja

 • Retman Ulanów przegrał 0:7 ze Spartą Jeżowe. Bramki dla Sparty zdobyli: Marian Sarzyński (2), Krystian Wraga, Adam Kusiak, Mariusz Sagan, Jarosław Dziadura, Grzegorz Słodziński (karny).
 • Czarni Sójkowa pokonali 4:3 Orła Gliniankę.

20 maja

 • Przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Jeżowe w okresie od lipca 2016 do końca 2017 wygrał MZK Stalowa Wola Sp.z.o.o. Koszt tego zadania wyniesie łącznie 454 500 zł brutto (303 tys. zł brutto rocznie). Średnio na jedną nieruchomość (2 081 zamieszkałych i 117 niezamieszkałych) przypadnie kwota 11,49 zł miesięcznie. W przetargu brały udział 3 firmy. Pozostałe zaproponowały następujące ceny: A.S.A Tarnobrzeg Sp. z o. o. - 464 441,05 zł, ZGK Krzeszów Sp. z o. o. - 491 400 zł.

19 maja

Zbiórka odpadów

18 maja

 • Sparta Jeżowe pokonała 4:0 Polonię Przędzel. Gole strzelili: Bramki zdobyli: Marian Sarzyński (3), Przemysław Siudak.

15 maja

13 maja

11 maja

10 maja

Wypadek w Starym Narcie
 • Wczoraj około godz. 21:30 doszło do wypadku drogowego w Starym Narcie. W terenie leśnym, na nieoświetlonym odcinku drogi pieszy wtargnął pod koła mazdy. Mężczyzna wyszedł z kompleksu leśnego i był nietrzeźwy - miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 68-letni mieszkaniec Nowego Nartu z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

9 maja

 • Urząd Gminy Jeżowe ogłosił przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Jeżowe w okresie od lipca br. do końca przyszłego roku.

8 maja

 • Staromieszczanka Stare Miasto uległa 0:5 Sparcie Jeżowe. Bramki dla Sparty zdobyli: Marian Sarzyński (2), Daniel Chowaniec, Dominik Wojtanowicz i Mariusz Sagan.
 • Czarni Sójkowa pauzowali w ramach 15. kolejki B-klasy.

6 maja

 • Zaległy mecz Sparty Jeżowe z Polonią Przędzel zostanie rozegrany 18 maja br. o godz. 17.

3 maja

3 maja 2016

2 maja

Sukces lektorów z parafii Św. Jana Chrzciciela w Jeżowem!

1 maja

Flaga Polski
 • ŁKS Łowisko pokonał 3:0 Czarnych Sójkowa.
 • Jutro obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast pojutrze - Święto Konstytucji 3 Maja. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi narodowej.

30 kwietnia

Tydzień Ekologii za nami!

29 kwietnia

Oświetlenie uliczne

28 kwietnia

26 kwietnia

 • Na terenie gminy Jeżowe odbyły się ćwiczenia miejscowych jednostek OSP oraz JRG z Niska. W Jeżowem przeprowadzono przegląd sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek oraz zbadano stan techniczny pojazdów, a instruktorzy z PSP przeprowadzili ćwiczenia pokazowe. Następnie wszystkie jednostki udały się do terminalu paliw Trios w Łętowni, gdzie kontynuowano ćwiczenia. Strażacy prowadzili działania obrony składu cystern, budynków, lasów. Zostało także zorganizowane zaopatrzenie w wodę i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu pracownikowi.

24 kwietnia

Symbole ŚDM

23 kwietnia

Sukces Agnieszki Peszt i LO Jeżowe w Warszawie

19 kwietnia

Anna Sabat
 • Anna Sabat z Jeżowego, reprezentująca Uniwersytet Rzeszowski, zdobyła srebrny medal w biegu na 3 km (czas: 0:10:03) podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, jakie miały miejsce 16 kwietnia br. w Łodzi.

17 kwietnia

16 kwietnia

 • O godz. 19:30 w domu strażaka w Jeżowem miała miejsce kolejna odsłona Rockowych Klimatów, które stanowią kontynuację imprezy Rock Festiwal Jeżowe. Gwiazdą festiwalu był zespół Guitar Force z Rzeszowa, którego poprzedziły koncerty zespołów: Renascence i Asystolia.

14 kwietnia

1050. rocznica Chrztu Polski
 • W Gnieźnie i na Ostrowie Lednickim zainaugurowane zostały obchody związane z 1050. rocznicą Chrztu Polski. W obchody włączyła się także gmina Jeżowe. We wszystkich kościałach parafialnych zabrzmiały dziś dziękczynne dzwony, w Urzędzie Gminy miała miejsce specjalna sesja Rady Gminy Jeżowe, a o godz. 20:10 druhowie z jednostek OSP rozpalili ogniska.
Oświetlenie uliczne
 • Urząd Gminy w Jeżowem zaprosił firmy do składania ofert na budowę oświetlenia przy drogach gminnych w Jeżowem i Cholewianej Górze oraz na cmentarzu w Jeżowem. Przy ul. Pirogi w Cholewianej Górze zamontowanych zostanie 8 lamp sodowych, w tym 6 na nowych słupach. W Jeżowem rozbudowane zostanie oświetlenie przy drodze gminnej na tzw. Poddaństwie, gdzie zamontowane zostaną 3 lampy rtęciowe (w tym 2 na nowych słupach). Oświetlenie zyska także cmentarz w Jeżowem, na którym postawione zostaną 4 masztowe lampy parkowe. Rozbudowa oświetlenia powinna zostać wykonana do 10 czerwca br.

12 kwietnia

Napaść w Jeżowem!
 • Jeżowe: Wczoraj wieczorem, przed godz. 19, 77-letni mężczyzna zranił nożem sąsiada. Napaść na rodziców zgłosiła córka pokrzywdzonego. Policjanci ustalili, że sprawca przyjechał do domu poszkodowanego rowerem. Żona zaprowadziła go do pomieszczeń gospodarczych, gdzie pracował mąż. 77-letni mężczyzna, kiedy tylko zobaczył sąsiada, zaczął mu ubliżać. Po chwili wyciągnął zza marynarki nóż i groził, że go zabije. Pokrzywdzony wyrywając mu nóż, został skaleczony w dłoń. Małżeństwo zatrzymało napastnika do przyjazdu policji. Alkomat wskazał w organizmie sprawcy 0,57 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnych aresztach.

10 kwietnia

6. rocznica katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem
 • Dziś przypada szósta rocznica katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie - Ryszard Kaczorowski oraz osiemnastu parlamentarzystów. Część Ich pamięci!
 • W pierwszym meczu rundy wiosennej stalowowolskiej A-klasy Górnovia Górno zremisowała 1:1 ze Spartą Jeżowe.

8 kwietnia

Dotacje dla klubów sportowych
 • Wójt Gminy Jeżowe, Marek Stępak, wydał informację o przyznaniu dotacji dla klubów sportowych z terenu gminy Jeżowe na rok 2016. O środki na rozwój sportu ubiegały się dwa kluby, które otrzymały: Sparta Jeżowe - 43 tys. zł, Czarni Sójkowa - 25 tys. zł.
 • Policjanci z Posterunku Policji w Jeżowem odzyskali część pieniędzy przywłaszczonych przez mieszkańca Cholewianej Góry. Mężczyzna, będący w odwiedzinach u kolegi, przywłaszczył jego portfel ze znaczną sumą pieniędzy w obcej walucie. Sprawca zwrócił część pieniędzy i dobrowolnie poddał się karze za przywłaszczenie portfela.

7 kwietnia

 • Blisko 67,6 tys. złotych brutto kosztować będzie wykonanie konstrukcji wraz z pokryciem dachowym oraz termomodernizacja budynku ośrodka zdrowia w Nowym Narcie. Prace zostaną wykonane przez firmę budowlaną Krzysztofa Furtaka z Jaty.

6 kwietnia

2 kwietnia

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Niżańskiego
 • W Jeżowem rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Niżańskiego. Wzięło w nim udział 16 drużyn. Drużyny rywalizowały w salach gimnastycznych Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica oraz Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego. Najlepsza okazała się drużyna RNI O7. Drugie miejsce zajęła drużyna Bolec Rudnik, natomiast trzecie - drużyna Leśnik Rudnik.
 • W Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jeżowem odbyły się warsztaty akordeonowe, które poprowadził wybitny akordeonista - dr Eneasz Kubit, wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Archiwum 2016 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień