Encyklopedia Jeżowego:Aktualnosci 2015/4

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Archiwum 2015 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień

31 grudnia 2015

Udanego Sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku!

30 grudnia

Nowa apteka w Jeżowem
 • W najbliższy poniedziałek, 4 stycznia 2016, w Jeżowem obok Biedronki otwarta zostanie nowa apteka, która będzie nosić nazwę Medica. Czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, natomiast w soboty od 8 do 15. Właściciele nie planują prowadzić dyżurów nocnych i niedzielnych. Będzie to już trzecia apteka w Jeżowem.

29 grudnia

Gmina Jeżowe w rankingu projektów unijnych
 • W gminie Jeżowe zostało zainwestowanych łącznie 40 621 965,28 złotych. To suma podpisanych umów na dofinansowanie projektów unijnych na dzień 30 czerwca 2015, przy uwzględnieniu kosztów niekwalifikowalnych ze środków UE na lata 2007-2013 dostępnych w ramach programów operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki, Pomoc Techniczna, a także RPO. Takie dane przedstawił Głowny Urząd Statystyczny, a opublikował Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Dane pochodzą z Krajowego Systemu Informatycznego (KSI SIMIK 07-13) i odnoszą się do projektów realizowanych na terenie naszej gminy. Z gmin powiatu niżańskiego gminę Jeżowe wyprzedziła tylko gmina Nisko, która wydała na inwestycje 133 703 822,02 zł. Biorąc pod uwagę gminy sąsiedzkie, gmina Jeżowe zajęła 5. miejsce, a wyprzedziły ją: Nowa Sarzyna (238 494 693,85), Nisko (133 703 822,02), Kamień (49 076 626,33) i Bojanów (47 507 293,43). Na uwagę zasługuje także podrzeszowska gmina Trzebownisko, która zainwestowała blisko 1,7 mld złotych! W całym rankingu gmina Jeżowe zajęła 1205. pozycję na 2478 gmin.

28 grudnia

Przerwa w dostawie wody!
 • Jutro, 29 grudnia, w godzinach od 11 do 17 nastąpi przerwa w dostawie wody do wszystkich gospodarstw domowych na terenie gminy Jeżowe. Powodem, jaki podał Zakład Gospodarki Komunalnej w Jeżowem, mają być prace remontowe na Stacji Uzdatniania Wody.

24 grudnia

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

21 grudnia

Wypadek w Groblach, fot. Krzysztof Wala

18 grudnia

Wypadek w Jeżowem
 • Wczoraj około godz. 17:20 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 861 we wschodniej części Jeżowego, podczas którego poszkodowany został pieszy. Z ustaleń policji wynika, że 35-latek wyszedł nagle, zza samochodu, prosto pod koła nadjeżdżającego volkswagena polo, którym kierowała 31-letnia kobieta. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

16 grudnia

Uwaga na kieszonkowców!

14 grudnia

Nowe becikowe już od 2016!
 • Od przyszłego roku rodzice dzieci do lat 18. będą otrzymywać po 500 złotych dodatku na drugie i kolejne dziecko, a w przydatku mniej zamożnych rodzin - na każde dziecko. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało, że że świadczenie nie będzie opodatkowane i do rąk rodziców trafi cała kwota. Dodatkowe środki dla nowo narodzonych dzieci znajdą się także w gminie Jeżowe. Będzie to jednorazowy dodatek w kwocie 500 złotych, przyznawany bez względu na dochody rodziców lub prawnych opiekunów dziecka. Gminne "becikowe" wejdzie w życie od 1 stycznia 2016, a przyznawane środki będą pochodzić z budżetu gminy, co zaakceptowali wszyscy radni. Biorąc pod uwagę statystyki urodzeń z ostatnich 10. lat, wprowadzenie nowej zapomogi kosztować będzie od 50-70 tysięcy złotych rocznie.
Podatki 2016
 • Na XV Sesji Rady Gminy Jeżowe, która miała miejsce 4 grudnia br., radni podjęli uchwały dotyczące stawek podatkowych na rok 2016. Jeżeli chodzi o cenę skupu żyta przyjmowaną jako podstawę obliczania podatku rolnego na terenie gminy Jeżowe, to została ona ustalona na takim samym poziomie jak w roku 2015 i będzie wynosić 42,14 zł za 1 q. Zmianom nie ulegnie natomiast podatek od nieruchomości. Korzyści odczują właściciele samochodów ciężarowych, ponieważ o 10% zmniejszono wysokość stawek podatku od środków transportowych. W przypadku najmniejszych pojazdów korzyści te wyniosą co najmniej 65 złotych.

13 grudnia

 • Wczoraj pomiędzy godziną 14 a 22 doszło do włamania w jednym z domów w Jeżowem. Włamywacze wykorzystali nieobecność domowników i do wnętrza dostali się przez okno. Sprawcy ukradli złotą biżuterię oraz pieniądze na łączną wartość około 3,3 tys. zł.

11 grudnia

Biblioteka w Groblach z nowym dachem

10 grudnia

Konkurs papieski rozstrzygnięty!

9 grudnia

Wypadek w Jeżowem

7 grudnia

 • W sobotę, 5 grudnia, około godz. 9 doszło w Jeżowem do wypadku drogowego. Kierowca opla, 21-letni mieszkaniec Jeżowego, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, auto zjechało na pobocze, dachowało i uderzyło w ogrodzenie. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

3 grudnia

Nie dla czadu!
 • Około godz. 10:30 w jednym z domów w centrum Jeżowego doszło do pożaru, w wyniku którego zatruciu tlenkiem węgla uległ jego mieszkaniec. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.
 • Apelujemy o zachowywanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz ostrożność podczas używania urządzeń grzewczych i gazowych, gdyż od tego może zależeć życie i zdrowie Twoje oraz Twoich bliskich!

28 listopada

Budowa dachu na bibliotece w Groblach
 • Trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji oraz pokrycia dachowego na budynku biblioteczno-świetlicowym w Groblach. W ostatnich dniach przy wejściu do budynku ustawiono słupy, na których wykonano płytę stropową, oraz przeprowadzono nadbudowę budynku, dzięki czemu w przyszłości obiekt zyska nowe pomieszczenia na poddaszu. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji dachowej.

27 listopada

 • W Groblach dokonano odbioru zmodernizowanej drogi powiatowej nr 1081R łączącej centrum wsi z przysiółkiem Zagórzany. W ramach prac na 820-metrowym odcinku jezdni położona została nowa warstwa bitumiczna, a pobocza utwardzono tłuczniem. Drogę przebudowała firma Usługi Transportowe Dariusz Siek z Harasiuk, która udzieliła 4-letniej gwarancji.

24 listopada

Lektorzy od Jana Chrzciciela najlepszymi piłkarzami w diecezji!

23 listopada

Szkoła w Jeżowem-Kameralnem po rozbudowie

22 listopada

 • 20 listopada br. w Zespole Szkół w Groblach miała miejsce Dekanalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej dla dekanatu Rudnik nad Sanem. Tematem tegorocznej olimpiady była postać Sługi Bożego - księdza Stanisława Sudoła. W konkursie wzięło udział 20 uczniów ze szkół podstawowych i 14 uczniów z gimnazjów. Do etapu diecezjalnego awansowali: ze szkoły podstawowej - Anna Wolak z parafii Trójcy Świętej w Rudniku i Magdalena Kubasiewicz z parafii w Majdanie Łętowskim, natomiast z gimnazjum - Monika Szewc i Izabela Łyko z parafii w Groblach.

21 listopada

 • W Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem miał miejsce IV Gminny Konkurs Wokalny Mam talent.

17 listopada

Sesja Rady Gminy Jeżowe
 • 30 października br. miała miejsce XIV sesja Rady Gminy Jeżowe, podczas której radni:
  • dokonali wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Nisku. Została nim Stanisława Ligas z Jaty;
  • wyrazili zgodę na na udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Niżańskiemu na na przebudowę drogi powiatowej nr 1978R relacji Rudnik nad Sanem - Pikuły, położonej w miejscowościach Rudnik nad Sanem i Groble. Pomoc zostanie udzielona w formie dotacji celowej w 2016 roku i stanowić będzie wkład własny Powiatu na realizację tego zadania w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Dotacja zostanie udzielona na kwotę 320 000 zł;
  • dokonali zmian w budżecie gminy na 2015 rok.

16 listopada

Krzyż pod nowy kościół w Jeżowem
 • Trwają przygotowania do budowy nowego kościoła parafialnego w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Jeżowem. Końcem października, z okazji szóstej rocznicy erygowania parafii, biskup Edward Frankowski dokonał poświęcenia krzyża w miejscu, w którym w przyszłości wybudowana zostanie nowa świątynia.

15 listopada

 • Na cmentarzu w Groblach dokonano uroczystego poświęcenia nowo wybudowanego Pomnika Partyzantów. Ma on na celu upamiętnienie poległych bohaterów, którzy walczyli z Niemcami w 1943 roku w obronie ludności wioski. Nowy pomnik zastąpił kilkudziesięcioletni nagrobek, który był zlokalizowany kilka metrów dalej.

14 listopada

Dziękujemy za 2 miliony odwiedzin!
 • W mijającym tygodniu całkowita liczba odwiedzin portalu Jezowe24.pl przekroczyła 2 miliony! Strona funkcjonuje pod obecnym adresem od listopada 2010 roku, co daje średnio 400 tysięcy odsłon rocznie. Dziękujemy Państwu za stałą obecność z nami!

13 listopada

11 listopada

97. rocznica Odzyskania Niepodległości
 • W Jeżowem uroczyście świętowano 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 10.00 w kościele Narodzenia NMP została odprawiona uroczysta msza święta, po której udano się pod pomnik poległych, gdzie odmówiono modlitwę za poległych w obronie Ojczyzny. Następnie w domu kultury zorganizowano program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej i zespołów działających przy Gminnym Centrum Kultury.

10 listopada

 • Około godz. 15 na drodze krajowej nr 19 w północnej części Jeżowego doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Seat Leon widząc gwałtownie hamujący przed nim samochód, również nacisnął na pedał hamulca i stracił panowanie nad pojazdem. Auto skręciło w prawo i wjeżdżając do rowu, uderzyło w tył roweru. Rowerzysta z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Na miejscu wypadku przez kilka godzin obowiązywał ruch wahadłowy.

9 listopada

 • W Jeżowem otwarto sklep kosmetyczny. Mieści się on w pawilonie nr 1 na Placu Targowym.

5 listopada

S19 i nazwa węzła
 • Już wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca, który wybuduje drogę ekspresową nr 19 na odcinku od węzła Nisko-Południe do węzła Sokołów Małopolski-Północ. Droga ma zostać wybudowana w ciągu 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak do robót nie wlicza się okresów zimowych (15 grudnia - 15 marca). Do samego projektowania trasy wliczane są jednak okresy zimowy. W Jeżowem powstanie węzeł drogowy łączący ekspresówkę z drogą wojewódzką. Projektanci na etapie opracowywanie koncepcji przyjęli nazwę węzła "Podgórze", wynikającą z lokalizacji w danej części miejscowości. Nie jest to jednak nazwa odpowiednia do zasad stosowanych w nazewnictwie węzłów. Portal Jezowe24.pl zwrócił się z zapytaniem w tej sprawie do oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Sugestia okazała się słuszna i nazwa węzła może zostać zmieniona na "Jeżowe". GDDKiA wskazała, że o zmianę nazwy powinien zawnioskować lokalny Samorząd, który reprezentuje daną społeczność. Warto dodać, iż nazwa węzła pojawi się w przyszłości na znakach drogowych i będzie promować także miejscowość. W związku z tym dobrze by było, aby władze gminy Jeżowe podjęły uchwałę opiniującą zmianę nazwy węzła z części Jeżowego (Podgórze) na Jeżowe. Ciekawostka z pobliża: w miejscowości Przędzel węzeł będzie miał nazwę Rudnik na Sanem.

3 listopada

Biblioteka w Groblach
 • Urząd Gminy Jeżowe zaprosił firmy do składania ofert na wykonanie konstrukcji dachowej i pokrycie jej blachodachówką na budynku biblioteki w Groblach. W ramach prac wykonane zostanie także zadaszenie słupkowe nad wejściem do obiektu. Prace powinny zakończyć się do 18 grudnia br.

1 listopada

Wszystkich Świętych

31 października

 • W ostatnim meczu rundy jesiennej A-klasy KS Sarzyna przegrała 2:6 ze Spartą Jeżowe. Bramki dla drużyny z Jeżowego zdobyli: Marian Sarzyński (2), Adam Kusiak (2), Krystian Wraga oraz bramka samobójcza gospodarzy.

30 października

2000 polubień na Facebooku! Dziękujemy!

28 października

Ulice w Kamieniu
 • Po sąsiedzku: W ostatnich tygodniach w miejscowości Kamień wprowadzono 25 nowych ulic. Łącznie nazwano już 29 dróg. Na nazwy oczekują jeszcze główna droga wzdłuż miejscowości oraz kilka bocznych uliczek. Najciekawsze, nadane nazwy to m.in.: Zamkowa, Sanatoryjna, Myśliwska, Krakowska, Szkolna, Sportowa. Ul. Błonie to także droga dojazdowa do kilku nieruchomości w Jeżowem, dlatego w przypadku wprowadzenia ulic w tej miejscowości, mieszkańcom tych zabudowań zostanie przydzielony adres przy tej ulicy. Ulicom położonym przy granicy z Cholewianą Górą nadane zostały nazwy: Myśliwska, Rzeczna i Świerkowa. Być może nadszedł już czas na wprowadzenie ulic w Jeżowem?

27 października

S19

26 października

Jeżowy Teleexpress Extra

25 października

Wybory 2015

24 października

23 października

Jeżowe w brytyjskim tygodniku

21 października

Wybory 2015

20 października

 • W ostatniej dekadzie października na terenie gminy Jeżowe odbierane będą nietypowe śmieci z naszych gospodarstw domowych. Jutro (21.10) czeka nas zbiórka odpadów wielkogabarytowych (np. meble) i opon, natomiast w piątek (23.10) - odpadów elektrycznych i elektronicznych. 30 października będzie mieć miejsce zbiórka odpadów biodegradowalnych (bioodpadów) oraz budowlanych i rozbiórkowych.

19 października

Uroczystość OSP w Groblach

18 października

16 października

Turniej szachowy 2015
 • W sobotę, 24 października br., na hali sportowej jeżowskiego Gimnazjum rozegrana zostanie VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego O złotego Jeża. Obecnie na stronie turnieju zarejestrowało się kilkudziesięciu zawodników z Podkarpacia. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe upominki, zawodnicy grup A i B zajmujący miejsca I-III - puchary i nagrody pieniężne, natomiast zawodnicy grup C i D (dzieci do lat 10. i 15.) zajmujący miejsca I-III - puchary i nagrody rzeczowe. Turniej organizuje UKS Centrum Jeżowe.

15 października

Powiatowa integracja w Jeżowem

13 października

Wypełnij ankietę!

12 października

Nowe wyposażenie dla OSP Groble
 • W najbliższą sobotę, 17 października, o godz. 14 na stadionie w Groblach będzie mieć miejsce uroczyste przekazanie wyposażenia dla strażaków OSP Groble. Ponadto w programie przewidziane są pokazy antyterrorystyczne SPSWW "Haller" i występ zespołu "Cyganeczki". Darczyńcą wyposażenia jest Andrzej Szlęzak - były prezydent Stalowej Woli.

11 października

 • Sparta Jeżowe wygrała 4:1 z Podlesianką Kamień. Bramki dla Jeżowego zdobyli: Krystian Wraga, Jarosław Dziadura, Marian Sarzyński i Krystian Krawiec.
 • KS Cygany uległ 0:2 Czarnym Sójkowa. Bramki dla Sójkowej zdobyli: Patryk Sudoł ('16) i Krystian Dziadura ('85).

10 października

Rudna w Krzywdach
 • Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie ogłosił przetarg na wykonanie konserwacji rzeki Rudna na odcinku 16 km 172 m w miejscowościach: Rudnik nad Sanem, Groble, Jeżowe i Krzywdy. W ramach prac zostaną: wykoszone skarpy oraz dno rzeki, wycięte zakrzaczenia i wiatrołomy oraz oczyszczone z namułu przepusty rurowe. Planowo konserwacja rzeki powinna zakończyć się do końca listopada br.

9 października

Poznaj Jeżowe

8 października

Jakich inwestycji chcą mieszkańcy?

6 października

Droga wojewódzka nr 861
 • W ostatnich dniach ogłoszona została wstępna lista projektów drogowych przewidzianych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020. Wśród nich znalazła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 861 Bojanów - Jeżowe - Kopki na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 19 do węzła S19 w Jeżowem. Przebudowa kosztować ma 10 mln zł, z czego 8,5 mln zł pochodzić będzie ze środków unijnych, a pozostałe 1,5 mln zł zostaną sfinansowane z budżetu województwa podkarpackiego. Ogłoszenie przetargu planuje się na II półrocze 2017 roku. Kolejny rok to uzyskanie decyzji środowiskowych, a w II połowie 2019 roku - pozwolenia na budowę. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to II półrocze 2020 roku.

5 października

4 października

3 października

1 października

 • Przedsiębiorstwo Molter z Rudnej Małej wygrało przetarg na przebudowę drogi gminnej Nowy Nart-Pogorzałka położonej na działce nr 225 w Nowym Narcie. Na 600-metrowym odcinku modernizowanej drogi, na zachodnim krańcu Kolonii, położona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Jej przebudowa będzie dofinansowana z promesy na przebudowę dróg zniszczonych przez opady i powodzie. Prace powinny zakończyć się do końca października br. Wyłoniona w drodze przetargu firma przebuduje drogę za 125 353,87 zł netto.

Archiwum 2015 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień