Encyklopedia Jeżowego:Aktualnosci 2014/2

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Archiwum 2014 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień

30 czerwca

Nietypowy Dzień Zdrowia w Starym Narcie

29 czerwca

 • W Sójkowej miały miejsce Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane we współpracy przez gminy: Jeżowe i Kamień. W grupie mężczyzn wygrała OSP Cholewiana Góra z wynikiem 109,10. Drugie miejsce zajęła OSP Jeżowe, a trzecie - OSP Kamień (OSP Nowy Nart z gminy Jeżowe). W grupie kobiet zwyciężyła OSP Cholewiana Góra, zdobywając 126,45 pkt.

26 czerwca

Szkoła Współpracy

25 czerwca

Laureaci z Jeżowego

24 czerwca

 • Komisja Gier stalowowolskiego Podokręgu Piłki Nożnej rozlosowała pary barażowe sezonu 2013/2014. Czarni Sójkowa będą walczyć o miejsce w A-klasie z Łęgiem Stany. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 2 lipca, natomiast rewanż - 6 lipca br.

23 czerwca

Misja Przyroda

22 czerwca

 • Sparta Jeżowe pokonała 3:2 Wisan Skopanie, zdobywając łącznie 41 punktów (8 miejsce w tabeli) w kończącym się sezonie: 12 zwycięstw, 5 remisów, 13 porażek.
 • Sparta II Groble wygrała 2:0 ze Złotsanem Kuryłówka. Sezon kończą na 8 miejscu w tabeli z liczbą 43 punktów: 12 zwycięstw, 7 remisów, 11 przegranych.
 • Czarni Sójkowa pokonali 6:1 Milenium Bieliny. Po 20 rozegranych meczach uplasowali się na miejscu 2 w tabeli i zdobyli 40 punktów: 13 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek. Drużyna będzie uczestniczyć w barażach.
 • Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców z OSP Jeżowe reprezentowała powiat niżański na zawodach wojewódzkich MDP w Bratkowicach. Ostatecznie chłopcy zajęli 11 miejsce.

20 czerwca

 • Przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Jeżowe w okresie od lipca 2014 do czerwca 2015 wygrał Zakład Gospodarki Komunalnej z Krzeszowa. Koszt tego zadania wyniesie 308 564 zł. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku realizacja tego zadania kosztowała 382 875 zł, a średnio na jedno gospodarstwo przypadła kwota 15 zł miesięcznie. W tym roku koszty będą niższe, a średnio na jedno gospodarstwo domowe przypadnie 11,5 zł miesięcznie. Czy w związku z tym czekają nas obniżki opłat za odpady komunalne?

19 czerwca

Boże Ciało 2014

18 czerwca

15 czerwca

Chłopcy z OPS Jeżowe zwyciężyli w Powiatowych Zawodach MDP

10 czerwca

 • Urząd Gminy w Jeżowem ogłosił przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Jeżowe w okresie od lipca do czerwca 2015. Przypomnijmy, iż obecnie usługi te świadczy Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Stalowej Woli, a podwykonawcą jest Zakład Gospodarki Komunalnej w Krzeszowie.

8 czerwca

1 czerwca

 • Około godz. 19:30 w Krzywdach doszło do wypadku z udziałem 5-latki, która ulicą jeździła na rolkach. Matiz jechał w tym samym kierunku. W pewnym momencie dziewczynka skręciła i wjechała pod koła pojazdu. Kierowca chciał uniknąć zderzenia i gwałtownie skręcił w prawo. Wjechał do rowu przewracając się na bok. Dziewczynka uderzyła głową w samochód, została przewieziona do szpitala. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń, był trzeźwy.
 • Około godz. 16 w Jeżowem doszło do wypadku. Kierujący motocyklem wyjeżdżając z łuku drogi, zjechał na drugi pas i zderzył się z jadącą z przeciwka toyotą. Kierowca motocykla został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.
 • Jaruga Bieliniec wygrała 3:2 z Czarnymi Sójkowa.
 • Sparta II Groble przegrała 1:2 z KP Zarzecze.
 • Sparta Jeżowe pokonała 1:0 Unię Skowierzyn.

31 maja

 • 203 dzieci uczestniczyło w Parafialnym Dniu Dziecka, jaki zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy parafii Narodzenia NMP w Jeżowem.
 • Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ogłosił ostatnio wyniki konkursu w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Z gminy Jeżowe dofinansowanie na realizację projektów w 2014 roku otrzymają aż 3 organizacje: CRI Animus, UKS Centrum Jeżowe i Stowarzyszenie Jatki.

30 maja

 • Kilka dni temu przedstawiciele rzeszowskiego Oddziału GDDKiA spotkali się z mieszkańcami Jeżowego. Poinformowali oni o możliwości sfinansowania budowy odcinka drogi ekspresowej S19 przez Jeżowe z pieniędzy unijnych, odszkodowaniach oraz terminie realizacji inwestycji. Mieszkańców zapewniono, iż GDDKiA zapewni lokal zamienny osobom, które zostaną wysiedlone. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg na budowę odcinka S19 od Sokołowa Małopolskiego do granicy województwa zostanie ogłoszony za rok.

29 maja

27 maja

 • Delegacja przedstawicieli z gminy Jeżowe wyruszyła z oficjalną, kilkudniową wizytą do zaprzyjaźnionych: rejonu Drohobycz i miasta Borysław na Ukrainie.

26 maja

25 maja

23 maja

 • Około godz. 12:40 na drodze krajowej nr 19 w Jeżowem doszło do kolizji drogowej. 26-letni mieszkaniec Świlczy kierujący osobowym saabem wyprzedzał ciąg pojazdów, po czym z naprzeciwka nadjeżdżało inne auto. Chcąc uniknąć zderzenia zaczął hamować, zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Kierowca z lekkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Eurowybory 2014

22 maja

20 maja

19 maja

18 maja

17 maja

16 maja

 • Przed godz. 19 na drodze krajowej nr 19 w Jeżowem doszło do zderzenia osobowego renault z samochodem ciężarowym. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący renault laguną na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z ciężarową scanią. Do szpitala przewieziono kierującego i pasażerkę renault, mieszkańców Zamościa. Mimo wysiłków lekarzy 53-letnia kobieta zmarła.

15 maja

 • Tygodnik Sztafeta z dnia 15 maja br. stawia pytanie: Czy Czarnym Koniem listy Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego okaże się startująca z ostatniego miejsca Lidia Błądek? Głosujmy więc na Naszą Rodaczkę! Nie zmarnujmy tej szansy! Lista nr 4, pozycja 10.

14 maja

 • W Zespole Szkół w Groblach odbył się dekanalny etap Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie". W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze szkoły podstawowej i 15 uczniów z gimnazjum. Do etapu diecezjalnego awansowali ze szkoły podstawowej: Rafał Socha z parafii w Kopkach i Bartłomiej Sądej z parafii w Nowym Narcie, natomiast z gimnazjum: Weronika Szewc i Michał Szeliga z parafii w Groblach.
 • Został ogłoszony przetarg na koncepcję programową przebiegu drogi ekspresowej S19 od Sokołowa Małopolskiego do granicy województw podkarpackiego i lubelskiego. Koncepcja ta wskaże dokładny przebieg drogi. O ile wszystkie terminy będą dotrzymane, nie będzie odwołań oraz będą pieniądze na realizację, to budowa drogi ekspresowej S19 na tym odcinku ruszy na przełomie 2017/2018.

13 maja

Dr Lidia Błądek

12 maja

III Konkurs Twórczości Literackiej w Jeżowem

11 maja

 • Sparta II Groble uległa 1:2 Staromieszczance Stare Miasto.
 • Sparta Jeżowe rozgromiła 8:1 Wielowieś Tarnobrzeg.
 • Dzisiaj zmarł 24-latek z Jaty - drugi z dwóch poparzonych mężczyzn w stalowowolskim zakładzie Thoni Alutec. Jego kolega, 25-latek z Gwoźdźca, odszedł w środowy wieczór. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.

9 maja

 • 20 podkarpackich gmin otrzyma prawie 3 miliony złotych na budowę nowych chodników i zatok autobusowych przy drogach wojewódzkich - taką decyzję podjął w piątek Zarząd Województwa Podkarpackiego. Chodniki powstaną jeszcze w tym roku m.in. w gminie Jeżowe.
 • Grupa mieszkańców Zarzecza, Nowosielca i Jeżowego pikietowała wczoraj przed rzeszowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, domagając się zmiany wariantu przebiegu drogi ekspresowej S19. Grupa osób z Jeżowego chce, by drogę wybudowano na gruntach administracyjnie należących do wsi Groble, omijając Jeżowe. Taką samą decyzję podjęła dziś jednogłośnie Rada Gminy.

7 maja

 • W szpitalu w Stalowej Woli można oddawać krew dla dwóch mężczyzn poparzonych w wypadku w zakładzie Thoni Alutec w Stalowej Woli. Krew można oddawać w najbliższych dniach do godz. 11:00. Przy oddawaniu krwi trzeba zastrzec, że krew przeznacza się dla Pawła i Adama - mieszkańców Jaty (gm. Jeżowe) i Gwoźdźca (gm. Bojanów), leżących na Oddziale Oparzeniowym w szpitalu w Łęcznej. Grupa krwi nie ma znaczenia.

6 maja

 • Znany jest już wariant przebiegu drogi ekspresowej S19 na odcinku granica województw lubelskiego i podkarpackiego - Sokołów Małopolski. Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia wydał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Określa ona m.in. przebieg drogi, ilość węzłów i miejsc obsługi podróżnych. W Jeżowem droga przebiegać będzie przez teren sołectwa Jeżowe-Podgórze, na przecięciu z drogą wojewódzką nr 861 utworzony zostanie węzeł Podgórze. Powstanie także MOP Jeżowe typu II. Na odcinku od granicy województw do węzła Sokołów Małopolski Północ droga ekspresowa S19 będzie mieć długość ok. 52 km.

5 maja

 • Trwa ustalanie okoliczności wypadku, do jakiego doszło 30 kwietnia około godz. 21:00 w zakładzie Thoni Alutec w Stalowej Woli. W pożarze ucierpiały dwie osoby: 24-latek z Jaty i 25-latek z Gwoźdźca. Obaj pracownicy doznali rozległych poparzeń ciała i zostali przewiezieni karetkami do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.
 • Przedsiębiorstwo Molter z Rudnej Małej wygrało przetarg na przebudowę drogi gminnej w Jeżowem: od Podborczyn w kierunku Zaborczyn, do granicy z gminą Kamień. Zadanie zostanie wykonane za kwotę 432 979 zł. Prace powinny zakończyć się do połowy lipca br.

4 maja

3 maja

223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
 • Dziś przypada 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. O godz. 10 w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, po której udano się pod Pomnik Poległych, gdzie złożono kwiaty oraz odmówiono krótkie modlitwy.

2 maja

Dr Lidia Błądek

1 maja

30 kwietnia

Zespół Szkół w Jeżowem

29 kwietnia

POK SANBanku w Jeżowem
 • W Jeżowem, tuż obok Biedronki, otwarto nową siedzibę Punktu Obsługi Klienta Nadsańskiego Banku Spółdzielczego. Placówkę wyposażono w bankomat.

28 kwietnia

27 kwietnia

Kanonizacja Jana Pawła II

26 kwietnia

25 kwietnia

24 kwietnia

 • Po godz. 6 doszło w Jeżowem do potrącenia rowerzystki przez auto. Kierowca samochodu zbiegł z miejsca zdarzenia. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

23 kwietnia

 • Jeżowski Punkt Obsługi Klienta Nadsańskiego Banku Spółdzielczego mieści się już w nowym lokalu obok Biedronki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż w dotychczasowej siedzibie powstaną biura Gminnej Spółdzielni SCh. Otwarcie placówki banku zaplanowano na 28 kwietnia.

22 kwietnia

 • W związku z budową nowego mostu na rzece Rudna w Rudniku nad Sanem, nieprzejezdna jest droga powiatowa nr 1078R relacji Rudnik-Pikuły. Objazd z Jeżowego do Rudnika nad Sanem wyznaczono przez Kopki. Budowa nowego mostu potrwa do końca września br.

20 kwietnia

Wielkanoc 2014

19 kwietnia

16 kwietnia

 • Sparta Jeżowe uległa 1:3 Słowianinowi Grębów.
 • Urząd Gminy Jeżowe ogłosił przetarg na przebudowę drogi gminnej w Jeżowem, która łączy Podborczyny z Zaborczynami. W ramach prac, które mają potrwać do 15 lipca 2014, 1320 m drogi zyska nawierzchnię bitumiczną (asfaltową).
 • Na drodze krajowej nr 19 w Jeżowem, przy wyjeździe z drogi powiatowej, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

13 kwietnia

 • Polonia Przędzel uległa 2:3 Sparcie II Groble.
 • Grabniak Hucisko pokonał 2:1 Czarnych Sójkowa w pierwszym meczu rundy rewanżowej.
 • W Jeżowem obok Biedronki doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

12 kwietnia

11 kwietnia

Aneta Bąk wyróżniona na "Rytmach nieskończoności"

8 kwietnia

 • Urząd Gminy Jeżowe ogłosił przetarg na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w sołectwie Jeżowe-Zagościniec.

7 kwietnia

6 kwietnia

2 kwietnia

Kiermasz palm w jeżowskim przedszkolu
 • W Publicznym Przedszkolu w Jeżowem odbył się kiermasz palm wielkanocnych wykonanych własnoręcznie przez panie pracujące w placówce. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych zabawek dla naszych przedszkolaków. Organizatorzy dziękują rodzicom za zakupienie palm.

Archiwum 2014 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień