Encyklopedia Jeżowego:Aktualnosci 2013/2

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Archiwum 2013 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień

30 czerwca

Wystawa na Górach Kościelnych w Jeżowem
 • Koniczynka Ocice z Tarnobrzega uległa 1:4 Sparcie II Groble w pierwszym meczu barażowym.
 • OSP Jeżowe zajęła I miejsce w grupie mężczyzn w Międzygminnych Zawodach Strażackich, jakie miały miejsce w Kamieniu. II miejsce wywalczyła OSP Cholewiana Góra. Pozostałe OSP z gminy Jeżowe w kategorii mężczyzn zajęły: Nowy Nart - VI, Stary Nart - VIII, Krzywdy - X, Jata - XII, Zalesie - XIII. W grupie kobiet najlepsza okazała się drużyna z Cholewianej Góry, a tuż za nią drużyna z Jaty.
 • Na Górach Kościelnych w Jeżowem miała miejsce plenerowa wystawa o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Ekspozycja została przygotowana przez 1. Jeżowską Drużynę Harcerek Orla Perć. Wystawa miała na celu przybliżenie postaci rotmistrza Pileckiego, jak również uaktywnienie społeczności lokalnej w sprawie obrony i zachowania Gór Kościelnych. Zobacz zdjęcia...

29 czerwca

28 czerwca

 • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 zbiegło się z rozdaniem świadectw tegorocznym maturzystom. Zdawalność wyniosła: licea ogólnokształcące - 90%, technika - 71%. W jeżowskich szkołach zdawalność matur wyniosła: LO - 90%, Technikum - 70%. Łącznie na 49 osób przystępujących do matury, egzamin zdało 40 osób. Pozostali oblali egzamin z jednego przedmiotu i mają możliwość poprawki w sierpniu. Spośród liceów w powiecie niżańskim najsłabiej wypadło LO w Rudniku nad Sanem (77%), natomiast spośród techników - Technikum w Rudniku nad Sanem (54%). Najlepszym liceum okazało się ulanowskie LO (100%), a technikum - Technikum Informatyczne RCEZ w Nisku (85%).

27 czerwca

 • Dzięki realizacji projektu Podkarpacie stawia na zawodowców, Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem doposażany jest w nowoczesny sprzęt. W czerwcu wyposażono pracownię projektowania CAD w 15 laptopów, natomiast do pracowni budowlanej zakupiono: betoniarkę, niwelatory optyczne, przecinarki do glazury, mieszadła elektryczne, wiertarko-wkrętarki, taśmy miernicze, kastry budowlane oraz rusztowanie stalowe. Ponadto zakupiono 15 netbooków do obsługi dziennika elektronicznego, którego wdrożenie planowane jest od 1 września br.

25 czerwca

24 czerwca

23 czerwca

 • Tanew Harasiuki uległa 1:3 Sparcie II Groble.
 • Grabniak Hucisko pokonał 4:2 Czarnych Sójkowa.
 • W ramach drugiej kolejki Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Wisła Kraków pokonała 2:1 Polonię Warszawa na boisku Czarnych Sójkowa.
 • Kamień: W drugiej kolejce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Zawisza Bydgoszcz pokonała 2:1 Gwarka Zabrze.
 • O godz. 15 w Nowym Narcie dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia nowo zagospodarowanego Parku Dworskiego. Następnie na miejscowym stadionie miał miejsce piknik pn. Jarmark z kulturą i tradycją.
 • O godz. 11 ks. Wojciech Zając odprawił uroczystą mszę świętą prymicyjną w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem.

21 czerwca

Sukces poetek z Jeżowego

20 czerwca

 • Przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Jeżowe wygrał Miejski Zakład Komunalny ze Stalowej Woli. MZK Stalowa Wola zobowiązał się do odbierania śmieci przez najbliższy rok za kwotę 382 875 zł, przebijając ofertę Zakładu Gospodarki Komunalnej z Krzeszowa (różnica: 8 tys. zł). Oznacza to, iż średnio na jedno gospodarstwo (2 094 gospodarstw domowych) przypadnie kwota ok. 183 zł rocznie, a 15 zł miesięcznie.

19 czerwca

 • Olimpia Pysznica pokonała 5:0 Spartę Jeżowe.
 • W bazylice katedralnej w Sandomierzu biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił święceń kapłańskich 13 diakonom. Jednym z nowo wyświęconych księży jest ks. Wojciech Zając z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem.

18 czerwca

Modernizacja jeżowskiej lecznicy

17 czerwca

Trwa modernizacja Placu Targowego

16 czerwca

Dekanalne spotkanie LSO w Jeżowem

15 czerwca

14 czerwca

Sukces w Mielcu

13 czerwca

 • Urząd Gminy w Jeżowem ogłosił przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Jeżowe. Niemal pewne jest, iż zwycięzcą przetargu zostanie Zakład Gospodarki Komunalnej w Krzeszowie, który kilka miesięcy temu wzbogacił się o nowoczesną sortownię odpadów.

12 czerwca

11 czerwca

10 czerwca

9 czerwca

 • Wyłoniono ostatniego finalistę turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów młodszych. Mecze odbędą się w dniach 20-25 czerwca w Jeżowem, Sójkowej i w Kamieniu. W turnieju zagrają: Polonia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz, Gwarek Zabrze i Wisła Kraków.
 • Jeżowe: Sparta II Groble zremisowała 2:2 z Retmanem Ulanów.
 • Jutrzenka Kopki pokonała 2:0 Czarnych Sójkowa.

8 czerwca

7 czerwca

Powódź w Jeżowem

6 czerwca

5 czerwca

 • Znane są już wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Średni wynik w kraju to 24,03 pkt., w województwie - 24,3 pkt., a w powiecie - 23,6 pkt. Średni wynik uczniów szkół podstawowych z gminy Jeżowe wyniósł 21,9 pkt. i jest niestety najsłabszym w powiecie.
Podium dla gazetki z Jeżowego

4 czerwca

 • W Jeżowem, Sójkowej i Kamieniu odbędą się w dniach 20-25 czerwca Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Oprócz krakowian w turnieju zagrają mistrzowie trzech innych lig - Zawisza Bydgoszcz oraz prawdopodobnie Gwarek Zabrze (lub Odra Opole) i SMS Łódź (albo Polonia lub Legia Warszawa).

3 czerwca

 • Przetarg na I etap rozbudowy Szkoły Podstawowej w Jeżowem-Kameralnem wygrała firma Usługi Remontowo Budowlane Eugeniusza Drabika z Jeżowego. Budowa części dydaktycznej szkoły będzie kosztować 292,3 tys. zł i zostanie ukończona w październiku br.
Remont kościoła w Jacie
 • Trwają prace remontowe przy kościele parafialnym w Jacie. Wymieniana jest konstrukcja dachowa, a następnie świątynia zostanie pokryta nową blachą.

2 czerwca

31 maja

 • Niewiele ponad tydzień postawiony przy drodze krajowej nr 19 w Jeżowem fotoradar robił zdjęcia kierowcom, którzy nie zdejmowali nogi z gazu. Wystarczyło kilka dni, aby potwierdzono, iż jest on mennicą Inspekcji Transportu Drogowego. Wkurzeni kierowcy zaprotestowali - podpalili fotoradar.

30 maja

Boże Ciało 2013

28 maja

 • Jeżowski magistrat ogłosił ponowny przetarg na budowę zadaszenia nad schodami wejściowymi do Urzędu Gminy.

27 maja

Budowa mostu w Groblach

26 maja

IV Gimnazjalny Piknik Rodzinny

23 maja

Dzień Patrona w Starym Narcie

22 maja

 • Inspekcja Transportu Drogowego zamontowała dzisiaj fotoradar obok przystanku głównego na Rzeszów przy DK nr 19 w Jeżowem.

21 maja

20 maja

Plac Targowy w Jeżowem

19 maja

Ruszyła modernizacja przychodni

15 maja

14 maja

 • Sójkowa: OKS Mokrzyszów z Tarnobrzega pokonał 4:3 w rzutach karnych (po dogrywce było 3:3) Sokoła Nisko w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola.

13 maja

Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem

12 maja

11 maja

10 maja

II Konkurs Twórczości Literackiej w Jeżowem

9 maja

Otwarcie wystawy fotograficznej

7 maja

 • W Zespole Szkół w Groblach odbył się dekanalny etap Olimpiady Liturgicznej dekanatu Rudnik nad Sanem. W konkursie wzięło udział 17 uczniów ze szkoły podstawowej i 12 uczniów z gimnazjum. Do etapu diecezjalnego awansowali: ze szkoły podstawowej: Gabriela Wojtanowicz i Monika Szewc z parafii Groble; z gimnazjum: Michał Gancarz z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem i Luiza Szczęch z parafii Cholewiana Góra.
 • Groble: W związku z przebudową mostu, zamknięta została droga powiatowa nr 1078R Rudnik-Pikuły. Zakończenie prac zaplanowano do 30 sierpnia. W tym czasie kierowcy muszą korzystać z objazdów. Dla mieszkańców Jeżowego dobrym skrótem do Rudnika nad Sanem będzie tzw. Droga na Czerwony Most.
 • 17-letni Patryk Drzymała z Jeżowego, grający wcześniej w Sparcie Jeżowe oraz juniorach Stali Stalowa Wola, został zgłoszony do gry przez Stal Stalowa Wola.

5 maja

3 maja

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Jeżowem
 • W 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odprawiona została uroczysta msza święta w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem, po której udano się pod Pomnik Poległych, gdzie złożono kwiaty oraz odmówiono krótkie modlitwy. Tuż przed południem Gminne Centrum Kultury zorganizowało akademię.

1 maja

30 kwietnia

 • W Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem miał miejsce Dzień Otwarty. Szkoła zachęca gimnazjalistów do podjęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum. W ramach LO planuje się otwarcie klas: humanistyczno-dziennikarskiej i turystyczno-sportowej. W Technikum, oprócz zawodu technik budownictwa, placówka oferuje pięć nowych specjalności: technik drogownictwa, technik cyfrowych procesów graficznych, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich oraz technik usług kosmetycznych. Ilość otwartych klas i profili zależeć będzie od absolwentów gimnazjów.

29 kwietnia

28 kwietnia

26 maja

 • Kilkudziesięcioosobowa grupa wiernych z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem wyruszyła na parafialną pielgrzymkę do Włoch. Powrót zaplanowano na 5 maja.

25 kwietnia

 • Wojewoda Podkarpacki zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Jeżowe (okręg nr 1) na 7 lipca 2013.

24 kwietnia

22 kwietnia

Przebudowa Placu Targowego

21 kwietnia

 • Jeżowe: Kapela Ludowa Jeżowianie świętowała w domu strażaka jubileusz 25-lecia istnienia. Obchody rozpoczęły się o godz. 17 od powitania i projekcji filmu o zespole. Następnie wystąpiła Kapela Jeżowianie oraz goszczące zespoły. W czasie przerwy organizatorzy przygotowali poczęstunek dla artystów i gości.
 • Milenium Bieliny uległo 0:5 Czarnym Sójkowa.
 • LZS Przędzel pokonał 3:2 Spartę II Groble.
 • Sokół Kamień pokonał 4:1 Spartę Jeżowe. Ze względu na grę nieuprawnionego zawodnika Sokoła, wynik zweryfikowano na 0:3 dla Sparty.

20 kwietnia

 • Tuż po godzinie 20 doszło do pożaru auta marki Daewoo Lanos na jednej z jeżowskich ulic. Pożar samochodu udało się strażakom szybko ugasić. Prawdopodobnie przyczyną samozapłonu było zwarcie instalacji elektrycznej.
 • Około godz. 13:30 doszło do pożaru stodoły w Sójkowej. Działania gaśnicze zakończyły się około godz. 18:00. Wzięło w nich udział kilka zastępów straży pożarnej.

19 kwietnia

 • Rada Gminy Jeżowe stwierdziła uchwałą nr XXIX/193/13 wygaśnięcie mandatu radnego Tomasza Kozaka, który zrezygnował 4 marca.

18 kwietnia

Bądź LEADERem wiedzy o Unii Europejskiej 2013

17 kwietnia

Aktywna edukacja oknem na świat
 • Gminne Centrum Kultury w Jeżowem organizuje zajęcia teatralne, plastyczne, ceramiczne, taneczne, nauki gry na instrumentach oraz aerobic w ramach projektu pn. Aktywna edukacja oknem na świat. Zajęcia będą realizowane od 1 maja do 31 grudnia w domu kultury w Jeżowem (z wyjątkiem zajęć ceramicznych, które będą mieć miejsce w Klubie Młodego Strażaka w Cholewianej Górze. Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegóły na plakacie.

16 kwietnia

ul. Sudoły
 • Przetarg na modernizację ul. Sudoły w Cholewianej Górze wygrała firma MOLTER Sp. z o. o. z Rudnej Małej. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 297,3 tys. zł. W ramach prac położona zostanie nowa nawierzchnia oraz odbudowane zostaną rowy przydrożne, przepusty i pobocza. Remont obejmie 990-metrowy odcinek, a jego zakończenie przewidziano do 20 czerwca br.

14 kwietnia

12 kwietnia

Rytmy Nieskończoności 2013

8 kwietnia

 • O godz. 17:00 bp sandomierski Krzysztof Nitkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży klas drugich i trzecich gimnazjalnych z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzymało ponad 100 osób.

7 kwietnia

6 kwietnia

5 kwietnia

Nagrodzeni ze szkół podstawowych - od lewej: Kinga Bednarz, Dorota Laufer, Paulina Sikora

4 kwietnia

2 kwietnia

 • Ze względu na aktualne prognozowane warunki atmosferyczne i stan boisk, po konsultacji z klubami sportowymi, odwołane zostały mecze klas: okręgówki oraz A i B. Wszystkie kluby (w tym także: Sparta Jeżowe, Sparta II Groble i Czarni Sójkowa) rozegrają odwołane kolejki 23 czerwca.

Archiwum 2013 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień