Encyklopedia Jeżowego:Aktualnosci 2013/1

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Archiwum 2013 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień

31 marca

Wielkanoc 2013

30 marca

 • Mecz, jaki miał zostać rozegrany pomiędzy Spartą Jeżowe a LZS-em Ździary, został przełożony z powodu złego stanu boiska na 12 czerwca.

29 marca

ul. Sudoły
 • Urząd Gminy w Jeżowem ogłosił przetarg na modernizację ul. Sudoły w Cholewianej Górze. W ramach prac położona zostanie nowa nawierzchnia oraz odbudowane zostaną rowy przydrożne, przepusty i pobocza. Remont obejmie 990-metrowy odcinek, a jego zakończenie przewidziano do 20 czerwca br.

25 marca

Dzwonnica u Jana Chrzciciela (2010)
 • O godz. 17 bp Krzysztof Nitkiewicz dokonał poświęcenia nowego dzwonu w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Jeżowem. Nowemu dzwonowi nadano imię św. Jan Chrzciciel i zawisł on w miejscu dotychczasowego, mniejszego, tuż obok dzwonu Maryja.
 • O godz. 10 w sali obrad Urzędu Gminy Jeżowem miała miejsce XXVIII sesja Rady Gminy Jeżowe. Rajcy negatywnie zaopiniowali rezygnację z funkcji radnego z Solidarnej Gminy i nie poparli wygaśnięcia mandatu. Ponadto podjęli uchwałę w sprawie podwyższenia stawek opłat za wodę i ścieki o kilkadziesiąt groszy na metrze sześciennym.
 • W Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, miał miejsce etap półfinałowy Ogólnopolskiego Konkursu Językowego Pokaż nam język, do którego zakwalifikowały się Monika Bednarz i Monika Olejarz z Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem. Zajęły one odpowiednio 33. i 42. miejsce i najlepiej zaprezentowały powiat niżański. Łącznie rywalizowało 300 osób, a 5. najlepszych uczniów zakwalifikowało się do Superfinału w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. Uczniowie z Jeżowego

24 marca

 • Dzisiejszy mecz Orła Rudnik nad Sanem ze Spartą Jeżowe został przełożony z powodu złego stanu boiska na 24 kwietnia.

22 marca

20 marca

Językowe zmagania gimnazjalistów

19 marca

15 marca

Zwycięzcy Konkursu Czytelniczego w Starym Narcie
Powrót zimy w marcu

14 marca

13 marca

8 marca

Dzień Kobiet
 • Kochane Panie! Redakcja portalu Jezowe24 składa Wam najserdeczniejsze życzenia w Dniu Kobiet. Niech radość wypełnia serca, a uśmiech gości na Waszych ustach przez cały rok. Wszystkiego Najlepszego!

6 marca

III Gminny Konkurs Teatrzyków Szkolnych

5 marca

 • Kilka dni temu rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich przyznał Ryszardowi Mściszowi z Jeżowego Złote Pióro za książkę Swojski diabeł i inne humoreski, która ukazała się w lutym zeszłego roku. Wręczenie nagrody przewidziano na październik br.

2 marca

Mam talent w ZS w Jeżowem - Julia Marut

28 lutego

 • Wiceminister administracji i cyfryzacji Włodzimierz Karpiński wręczył promesy przedstawicielom gmin i powiatów. Gmina Jeżowe otrzymała 800 tysięcy złotych wsparcia na usuwanie skutków powodzi. Promesę w wysokości 1,5 mln złotych otrzymał również Powiat Niżański, który część tych środków przeznaczy na przebudowę drogi powiatowej nr 1083R GrobleKrzywdy.
 • W Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem miała miejsce kolejna edycja szkolnego konkursu Mam Talent. Konkurs został połączony z koncertem charytatywnym oraz z kiermaszem. Środki zebrane podczas imprezy zostaną przekazane w całości na leczenie ojca jednej z uczennic.

25 lutego

 • W czwartek, 28 lutego, mija okres składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wszyscy zainteresowani mogą złożyć wniosek w biurze podatkowym Urzędu Gminy w Jeżowem.

20 lutego

19 lutego

15 lutego

 • Już za niecałe dwa tygodnie, 28 lutego, odbędzie się w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem kolejna edycja szkolnego konkursu Mam Talent, w którym wezmą udział także gimnazjaliści. Konkurs będzie połączony z koncertem charytatywnym oraz z kiermaszem. Będzie to impreza otwarta - początek o godzinie 9:00. Zebrane środki zostaną przekazane w całości na leczenie ojca jednej z uczennic.

14 lutego

W Starym Narcie będzie bezpieczniej

13 lutego

 • W piątek, 8 lutego, o godz. 16:00 w Zespole Szkół w Cholewianej Górze miał miejsce III Gminny Konkurs Teatrzyków Szkolnych im. Jerzego Wasyliszyna. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Groblach, Jacie, Starym Narcie oraz Cholewianej Górze. Trzecie miejsce zajęła szkoła w Jacie z przedstawieniem pt. "Książę szuka żony", drugie miejsce ex aequo zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Starym Narcie ("Shrek") oraz Groblach ("Strzał amora"). Na pierwszym miejscu w adaptacji "Ślubów panieńskich" uplasowała się szkoła w Cholewianej Górze.
Piękna biesiada w Jacie

12 lutego

11 lutego

 • Szczęśliwa mama z Jeżowego urodziła w ostatnich dniach trojaczki. Rodzicom gratulujemy szczęścia i życzymy, aby dzieciaki rosły duże, silne i zdrowe, żeby zawsze były źródłem nieustającej radości.

10 lutego

Ankieta
 • Kilka tygodni temu na portalu społecznościowym Facebook przeprowadziliśmy ankietę, w której należało udzielić odpowiedzi na pytanie: W którym sklepie robicie najchętniej zakupy? Zdaniem ankietowanych najatrakcyjniejszą placówką handlową w Jeżowem jest Biedronka (42 %). Drugie i trzecie miejsce w głosowaniu zajęły odpowiednio: Delikatesy Piotruś Pan (25 %) i Delikatesy Centrum (24 %). Tuż za podium znalazły się Delikatesy Emals. 3 % ankietowanych najchętniej robi zakupy w innych sklepach.

9 lutego

3 lutego

 • Maria Zając, mieszkanka Jaty, świętowała stulecie swoich urodzin.
 • Około godziny 14:30 doszło do wypadku na DK nr 19 w Jeżowem. - Kierowca busa w celu uniknięcia zderzenia z jadącym z naprzeciwka jeepem, wjechał do rowu. Jak ustaliliśmy, jeep zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas, ponieważ urwało się w nim koło - tłumaczy Jacek Kocan z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jedna z pasażerek busa została przewieziona do szpitala.

29 stycznia

 • Uczennica klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem, Monika Korzeń została zwyciężczynią XIX Międzynarodowych Spotkań Poetów „Wrzeciono 2013” w Nowej Sarzynie. Po raz pierwszy uczennica zdobyła główny laur w tym w konkursie dla dorosłych twórców. Jest to tym bardziej godne podkreślenia, że we „Wrzecionie 2013” wzięło udział prawie 400. poetów, w tym także twórcy z kilkunastu krajów świata. Ddwie laureatki z LO w Jeżowem odnotowały jeszcze jeden sukces – w Konkursie Jednego Wiersza. Anecie Bąk przyznano I nagrodę, zaś Katarzynie Dąbek – III nagrodę.
 • Jeżowe: Przed południem na kilkadziesiąt minut wystąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej.

27 stycznia

 • O godz. 14 w Domu Strażaka w Jeżowem odbył się XVII Gminny Przegląd Śpiewajmy kolędy i pastorałki, podczas którego nagrodzono uczestników konkursu plastycznego Przyszła zima biała oraz konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

26 stycznia

 • Od 21:55 do 22:05 w Jeżowem nie było prądu.

25 stycznia

Przegląd Kolęd i Pastorałek
 • W najbliższą niedzielę będzie mieć miejsce 17. edycja Gminnego Przeglądu pn. Śpiewajmy kolędy i pastorałki. Tym razem Przegląd zorganizowano w Domu Strażaka w Jeżowem. Początek o godz. 14:00.

24 stycznia

 • W godzinach 18:18 - 18:23 i 18:24 - 18:35 w Jeżowem nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej.

23 stycznia

 • Gmina Jeżowe: W godzinach 15:04 - 17:04 nie było prądu.
 • Po godz. 14:00 na DK 19 w Jeżowem doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Policja zorganizowała objazd przez sołectwo Jeżowe-Kameralne.

22 stycznia

 • Paraliż energetyczny w gminie Jeżowe zakończył się. W zachodnich częściach Jeżowego po godzinie 18 udało się naprawić awarię. Około godziny 20:18 udało się przywrócić prąd prawdopodobnie w całej gminie. Przez dobę większe sklepy i stacja paliw były zamknięte.

21 stycznia

 • Jeżowe: Od godziny 19:05 trwa przerwa w dostawie prądu. Prawdopodobną przyczyną jest padający i zamarzający deszcz, który spowodował zerwanie linii energetycznej.

20 stycznia

 • O godz. 15:00 w Domu Kultury w Jeżowem zostało przedstawione misterium jasełkowe. Podobne przedstawienie miało miejsce godzinę wcześniej w Zespole Szkół w Starym Narcie.

18 stycznia

Uczestnicy konkursu

15 stycznia

14 stycznia

 • Podwyżka opłat za wywóz śmieci to niespodzianka, jaką końcem ubiegłego roku przygotowała Rada Gminy Jeżowe dla mieszkańców gminy. Uchwała wejdzie w życie od 1 lipca br. W przypadku odpadów segregowanych każde gospodarstwo domowe będzie musiało zapłacić miesięcznie kwotę 20 zł - obecnie kwota ustalona przez odbiorcę wynosi 11,34 zł. Czeka nas aż 70 % wzrost! Gospodarstwo, które nie będzie segregować odpadów, zapłaci 30 zł miesięcznie. Koszt opróżnienia jednego pojemnika o pojemności 120 l wyniesie 20 zł. Mieszkańcy gminy Jeżowe będą zobowiązani do wnoszenia bez wezwania opłaty (na rachunek UG Jeżowe) za gospodarowanie odpadami komunalnymi za każde dwa miesiące do 15. dnia drugiego miesiąca. Przeciwni tak wysokiej podwyżce byli radni z klubu Solidarna Gmina.

13 stycznia

Finał WOŚP w Cholewianej Górze
 • W Cholewianej Górze po raz drugi zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Finał miał miejsce w Zespole Szkół i został zorganizowany przez harcerzy z 11 WDH "Wataha" na czele z opiekunem - Elżbietą Rogala. Sztab w Cholewianej Górze liczył 12 wolontariuszy.

11 stycznia

Zajęcia Karate w Jeżowem!

7 stycznia

5 stycznia

 • Od 1 stycznia zmieniła się struktura Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Zlikwidowano 3 posterunki (Jarocin, Krzeszów, Ulanów), które zostały przekształcone w Zespoły Prewencji. Posterunek Policji w Rudniku nad Sanem przekształcono w Komisariat. Żadne zmiany nie dotknęły Posterunków Policji w Jeżowem oraz w Harasiukach.

1 stycznia 2013

 • Mieszkańcy gminy Jeżowe powitali Nowy Rok. Największe imprezy miały miejsce w Hotelu Magnat oraz w Domu Strażaka w Jeżowem.

Archiwum: październik-grudzień 2012


Archiwum 2013 | styczeń-marzeckwiecień-czerwieclipiec-wrzesieńpaździernik-grudzień