Artykuł:Olimpiada Teologiczna - Sandomierz 2011

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Jeżowskie licealistki wygrywają olimpiadę teologiczną
Karolina odbiera I nagrodę

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem, podopieczne księdza Roberta Zynwali, tryumfowały w diecezjalnym finale XXI Olimpiady Teologii Katolickiej w Sandomierzu. Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wręczył nagrodę za I miejsce Karolinie Szewczyk, zaś za miejsce II – Katarzynie Bednarz.

13 stycznia 2011 roku kilkudziesięciu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych diecezji sandomierskiej – laureatów eliminacji na szczeblu szkolnym – wzięło udział w rywalizacji na szczeblu diecezjalnym, która miała miejsce w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu. Karolina Szewczyk, uczennica klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem okazała się zwyciężczynią po razy drugi z rzędu. Także druga w Olimpiadzie – Katarzyna Bednarz z klasy III LO w Jeżowem, miała na swoim koncie sukces w roku ubiegłym, kiedy to zajęła miejsce trzecie. Obie licealistki rok temu brały udział w finale ogólnopolskim w Brennej (diecezja katowicka), w tym roku także wezmą udział w finale OTK, którego gospodarzem będzie Kraków, wraz z nimi zaś zdobywczyni III miejsca – Dominika Pasek z LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

Laureaci OTK 2011

To wyjątkowe osiągnięcie tak dla samych laureatek, jak i dla szkoły, z której się wywodzą. Zresztą Zespół Szkół w Jeżowem miał jeszcze jedno osiągnięcie, albowiem jedno z kilku wyróżnień otrzymał Bartłomiej Bednarz, uczeń klasy III Technikum Budowlanego. Warto także dodać, że z tej szkoły zakwalifikowało się do szczebla diecezjalnego najwięcej, bo aż pięciu uczestników. Dyplomy za uczestnictwo w konkursie wręczono także Urszuli Olejarz z klasy IIa LO oraz Renacie Misiak z klasy I LO. Od kilku lat opiekunem uczestników Olimpiady Teologii Katolickiej jest ksiądz Robert Zynwala i jego ogromną zasługą jest to, iż trzeci rok z rzędu Zespół Szkół w Jeżowem ma laureatów konkursu na szczeblu diecezjalnym i zarazem finalistów na szczeblu krajowym (dwa lata temu w Kaliszu wystartował Krzysztof Socha).

Wyjazd na finał diecezjalny został połączony z wycieczką po Sandomierzu i zwiedzaniem Biblioteki Diecezjalnej dla uczniów z zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej Zespołu Szkół w Jeżowem „Post Scriptum”, która nie tak dawno – w listopadzie 2010 roku – zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Podkarpackim Przeglądzie Gazetek Szkolnych w Leżajsku. Można więc powiedzieć, iż trwa zwycięska passa uczniów jeżowskiego Zespołu Szkół w tym roku szkolnym. Warto zauważyć, że obie laureatki finału diecezjalnego OTK są również bardzo ważnymi osobami w redakcji gazetki, a jego zwyciężczyni – Karolina Szewczyk – jest zastępcą redaktor naczelnej gazetki.

Ryszard Mścisz