Rada Gminy Jeżowe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
(drobne)
(m)
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 4: Linia 4:
 
Do zadań Rady należy m.in. uchwalanie projektu statutu [[Gmina Jeżowe|gminy]], powoływanie i odwoływanie na wniosek [[Wójtowie gminy Jeżowe|wójta]] skarbnika gminy oraz sekretarza gminy, uchwalanie budżetu gminy, uchwalanie gminnego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podejmowanie uchwał w sprawach: [[Herb gminy Jeżowe|herbu]] i [[Flaga gminy Jeżowe|flagi]], nazw ulic i placów publicznych oraz wznoszenia pomników, nadawanie tytułu ''[[Zasłużony dla Gminy Jeżowe]]''.
 
Do zadań Rady należy m.in. uchwalanie projektu statutu [[Gmina Jeżowe|gminy]], powoływanie i odwoływanie na wniosek [[Wójtowie gminy Jeżowe|wójta]] skarbnika gminy oraz sekretarza gminy, uchwalanie budżetu gminy, uchwalanie gminnego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podejmowanie uchwał w sprawach: [[Herb gminy Jeżowe|herbu]] i [[Flaga gminy Jeżowe|flagi]], nazw ulic i placów publicznych oraz wznoszenia pomników, nadawanie tytułu ''[[Zasłużony dla Gminy Jeżowe]]''.
  
===Komisje Rady===
+
==Radni==
*Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego (11 osób)
+
===Kadencja [[2018]]-[[2023]]===
*Komisja Rewizyjna (10 osób)
+
*'''Nr 1 Jeżowe-Centrum''' - Bogdan Bednarz
*Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej (7 osób)
+
*'''Nr 2 Jeżowe-Centrum''' - Marian Koc - przewodniczący Rady Gminy Jeżowe
*Komisja Oświaty Zdrowia, Kultury i Sportu (4 osoby)
+
*'''Nr 3 Jeżowe-Podgórze''' - Józef Głuszak
*Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej (8 osób)
+
*'''Nr 4 Jeżowe-Podgórze''' - Józef Szewc
 +
*'''Nr 5 Jeżowe-Podgórze''' - Krzysztof Borek
 +
*'''Nr 6 Jeżowe-Zagościniec''' - Edward Koc
 +
*'''Nr 7 Jeżowe-Kameralne''' - Henryk Olko
 +
*'''Nr 8 Groble i Sibigi''' - Barbara Fusiek
 +
*'''Nr 9 Jeżowe-Zaborczyny i Krzywdy''' - Roman Łyko - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 +
*'''Nr 10 Jata''' - Grażyna Szostecka
 +
*'''Nr 11 Sójkowa''' - Eugeniusz Ciak
 +
*'''Nr 12 Zalesie''' - Bogdan Świątek
 +
*'''Nr 13 Cholewiana Góra i Pogorzałka''' - Andrzej Kołodziej
 +
*'''Nr 14 Nowy Nart''' - Mirosław Bajek - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 +
*'''Nr 15 Stary Nart''' - Jacek Puzio
 +
 
 +
 
 +
===Kadencja [[2014]]-[[2018]]===
 +
*Bogdan Bednarz ([[Jeżowe-Centrum]], 1)
 +
*Koc Marian ([[Jeżowe-Centrum]], 2) - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 +
*Głuszak Józef ([[Jeżowe-Podgórze]], 3)
 +
*Stępak Marek ([[Jeżowe-Podgórze]], 4 - wygaśnięcie mandatu w związku z wyborem na Wójta Gminy Jeżowe)
 +
*Józef Szewc ([[Jeżowe-Podgórze]], 4 [od [[2015]]])
 +
*Tomczyk Henryk ([[Jeżowe-Podgórze]] i [[Jeżowe-Zaborczyny]], 5)
 +
*Trela Adam ([[Jeżowe-Zagościniec]], 6)
 +
*Wyka Zbigniew ([[Jeżowe-Kameralne]], 7)
 +
*Sibiga Krzysztof ([[Groble (wieś)|Groble]], 8)
 +
*Łyko Roman ([[Krzywdy]], 9) - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 +
*Bieleń Grzegorz ([[Jata]], 10)
 +
*Ciak Eugeniusz ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 11) - przewodniczący Rady Gminy Jeżowe (2014-2015)
 +
*Dul Tadeusz ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 12)
 +
*Kołodziej Andrzej ([[Cholewiana Góra]] i [[Pogorzałka]], 13)
 +
*Bajek Mirosław ([[Nowy Nart]], 14) - przewodniczący Rady Gminy Jeżowe (2015-2018)
 +
*Pikor Danuta ([[Stary Nart]], 15)
 +
 
 +
<small>Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.</small>
 +
 
 +
====Komisje====
 +
*'''Komisja Rewizyjna:''' Krzysztof Sibiga (przewodniczący), Henryk Tomczyk (wiceprzewodniczący), Adam Trela, Marian Koc, Bogdan Bednarz
 +
*'''Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego:''' Zbigniew Wyka (przewodniczący), Tadeusz Dul (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Roman Łyko, Grzegorz Bieleń, Józef Głuszak (od 06.07.2015)
 +
*'''Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej:''' Adam Trela (przewodniczący), Bogdan Bednarz (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Józef Głuszak, Tadeusz Dul, Danuta Pikor (od 06.07.2015)
 +
*'''Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu:''' Grzegorz Bieleń (przewodniczący), Eugeniusz Ciak (wiceprzewodniczący - do 06.07.2015), Andrzej Kołodziej (wiceprzewodniczący - od 06.07.2015), Danuta Pikor, Zbigniew Wyka, Józef Szewc (od 06.07.2015)
 +
*'''Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska:''' Henryk Tomczyk (przewodniczący), Roman Łyko (wiceprzewodniczący - do 06.07.2015), Marian Koc, Eugeniusz Ciak (do 30.04.2015), Józef Szewc (od 30.04.2015, wiceprzewodniczący od 06.07.2015), Andrzej Kołodziej
  
==Radni==
 
 
===Kadencja [[2010]]-[[2014]]===
 
===Kadencja [[2010]]-[[2014]]===
*[[Encyklopedia_Jeżowego:Wybory_samorządowe_2010#Kandydaci_do_rady_gminy_Jeżowe|zobacz kandydatów na radnych]]
+
*Koc Marian ([[Jeżowe-Centrum|Jeżowe, 1]])
 +
*Kozak Tomasz ([[Jeżowe-Centrum|Jeżowe, 1]], do [[2013]])
 +
*Bogdan Bednarz ([[Jeżowe-Centrum|Jeżowe, 1]], od [[2013]])
 +
*Drelich Józef ([[Jeżowe-Podgórze|Jeżowe, 2]])
 +
*Głuszak Józef ([[Jeżowe-Podgórze|Jeżowe, 2]])
 +
*Stępak Marek ([[Jeżowe-Podgórze|Jeżowe, 2]])
 +
*Trela Adam ([[Jeżowe-Zagościniec|Jeżowe, 3]])
 +
*Wyka Zbigniew ([[Jeżowe-Kameralne|Jeżowe, 4]])
 +
*Sibiga Krzysztof ([[Groble (wieś)|Groble]], 5)
 +
*Łyko Roman ([[Krzywdy]], 6)
 +
*Bieleń Grzegorz ([[Jata]], 7)
 +
*Ciak Eugeniusz ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 8)
 +
*Małysa Henryk ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 8)
 +
*Kołodziej Andrzej ([[Cholewiana Góra]] i [[Pogorzałka]], 9)
 +
*Chamot Piotr ([[Cholewiana Góra]] i [[Pogorzałka]], 9)
 +
*Bajek Mirosław ([[Nowy Nart]] i [[Stary Nart]], 10)
 +
 
 +
<small>Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.</small>
 +
 
 +
Komisje: Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego (5 osób), Komisja Rewizyjna (5 osób), Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej (5 osób), Komisja Oświaty Zdrowia, Kultury i Sportu (5 osób), Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej (5 osób)
 +
 
 
===Kadencja [[2006]]-[[2010]]===
 
===Kadencja [[2006]]-[[2010]]===
*Bajek Mirosław ([[Nowy Nart]] i [[Stary Nart]])
+
*Koc Marian ([[Jeżowe-Centrum|Jeżowe, 1]])
*Józef Chamot ([[Jata]])
+
*Kozak Tomasz ([[Jeżowe-Centrum|Jeżowe, 1]])
*Eugeniusz Ciak ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]])
+
*Dziurdź Leszek ([[Jeżowe-Centrum|Jeżowe, 1]])
*Józef Drelich ([[Jeżowe-Podgórze]])
+
*Drelich Józef ([[Jeżowe-Podgórze|Jeżowe, 2]])
*Leszek Dziurdź ([[Jeżowe-Centrum]])
+
*Głuszak Józef ([[Jeżowe-Podgórze|Jeżowe, 2]])
*Józef Głuszak ([[Jeżowe-Podgórze]])
+
*Stępak Marek ([[Jeżowe-Podgórze|Jeżowe, 2]])
*Marian Koc ([[Jeżowe-Centrum]])
+
*Trela Adam ([[Jeżowe-Zagościniec|Jeżowe, 3]])
*Józef Kolano (do [[2009]], [[Groble (wieś)|Groble]])
+
*Kozak Krystyna ([[Jeżowe-Kameralne|Jeżowe, 4]])
*Andrzej Kołodziej (od [[2009]], [[Cholewiana Góra]])
+
*Kolano Józef ([[Groble (wieś)|Groble]], 5, do [[2009]])
*Krystyna Kozak ([[Jeżowe-Kameralne]])
+
*Sibiga Krzysztof ([[Groble (wieś)|Groble]], 5 od [[2009]])
*Tomasz Kozak ([[Jeżowe-Centrum]])
+
*Pleśniarska Danuta ([[Krzywdy]], 6)
*Danuta Pleśniarska ([[Krzywdy]])
+
*Chamot Józef ([[Jata]], 7)
*Krzysztof Sibiga (od [[2009]], [[Groble (wieś)|Groble]])
+
*Ciak Eugeniusz ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 8)
*Marek Stępak ([[Jeżowe-Podgórze]])
+
*Żak Jan ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 8)
*Adam Trela ([[Jeżowe-Zagościniec]])
+
*Wasyliszyn Jerzy ([[Cholewiana Góra]] i [[Pogorzałka]], 9, do [[2009]])
*Jerzy Wasyliszyn (do [[2009]], [[Cholewiana Góra]])
+
*Kołodziej Andrzej ([[Cholewiana Góra]] i [[Pogorzałka]], 9, od [[2009]])
*Jan Żak ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]])
+
*Bajek Mirosław ([[Nowy Nart]] i [[Stary Nart]], 10)
 +
 
 +
<small>Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.</small>
 +
 
 +
Komisje: Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego (11 osób), Rewizyjna (10 osób), Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej (7 osób), Oświaty Zdrowia, Kultury i Sportu (4 osoby), Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej (8 osób).
  
 
==Biuro Rady==
 
==Biuro Rady==
 
*Jeżowe 136a/21
 
*Jeżowe 136a/21
 
:37-430 [[Jeżowe]]
 
:37-430 [[Jeżowe]]
 +
<!--- nie pokazuj
  
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==
 
*[http://www.jezowe.bip.info.pl/index.php?idmp=18&r=o Uchwały Rady Gminy Jeżowe]
 
*[http://www.jezowe.bip.info.pl/index.php?idmp=18&r=o Uchwały Rady Gminy Jeżowe]
 +
--->
  
 
[[Kategoria:Indeks]]
 
[[Kategoria:Indeks]]
 
[[Kategoria:Samorząd terytorialny]]
 
[[Kategoria:Samorząd terytorialny]]

Aktualna wersja na dzień 20:29, 25 lis 2018

Rada Gminy Jeżowe - organ stanowiący i kontrolny wybierany zgodnie z ustawą o ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw. W skład rady wchodzi obecnie 15 radnych.

Zadania Rady

Do zadań Rady należy m.in. uchwalanie projektu statutu gminy, powoływanie i odwoływanie na wniosek wójta skarbnika gminy oraz sekretarza gminy, uchwalanie budżetu gminy, uchwalanie gminnego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podejmowanie uchwał w sprawach: herbu i flagi, nazw ulic i placów publicznych oraz wznoszenia pomników, nadawanie tytułu Zasłużony dla Gminy Jeżowe.

Radni

Kadencja 2018-2023

  • Nr 1 Jeżowe-Centrum - Bogdan Bednarz
  • Nr 2 Jeżowe-Centrum - Marian Koc - przewodniczący Rady Gminy Jeżowe
  • Nr 3 Jeżowe-Podgórze - Józef Głuszak
  • Nr 4 Jeżowe-Podgórze - Józef Szewc
  • Nr 5 Jeżowe-Podgórze - Krzysztof Borek
  • Nr 6 Jeżowe-Zagościniec - Edward Koc
  • Nr 7 Jeżowe-Kameralne - Henryk Olko
  • Nr 8 Groble i Sibigi - Barbara Fusiek
  • Nr 9 Jeżowe-Zaborczyny i Krzywdy - Roman Łyko - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
  • Nr 10 Jata - Grażyna Szostecka
  • Nr 11 Sójkowa - Eugeniusz Ciak
  • Nr 12 Zalesie - Bogdan Świątek
  • Nr 13 Cholewiana Góra i Pogorzałka - Andrzej Kołodziej
  • Nr 14 Nowy Nart - Mirosław Bajek - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
  • Nr 15 Stary Nart - Jacek Puzio


Kadencja 2014-2018

Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.

Komisje

  • Komisja Rewizyjna: Krzysztof Sibiga (przewodniczący), Henryk Tomczyk (wiceprzewodniczący), Adam Trela, Marian Koc, Bogdan Bednarz
  • Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego: Zbigniew Wyka (przewodniczący), Tadeusz Dul (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Roman Łyko, Grzegorz Bieleń, Józef Głuszak (od 06.07.2015)
  • Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej: Adam Trela (przewodniczący), Bogdan Bednarz (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Józef Głuszak, Tadeusz Dul, Danuta Pikor (od 06.07.2015)
  • Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu: Grzegorz Bieleń (przewodniczący), Eugeniusz Ciak (wiceprzewodniczący - do 06.07.2015), Andrzej Kołodziej (wiceprzewodniczący - od 06.07.2015), Danuta Pikor, Zbigniew Wyka, Józef Szewc (od 06.07.2015)
  • Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska: Henryk Tomczyk (przewodniczący), Roman Łyko (wiceprzewodniczący - do 06.07.2015), Marian Koc, Eugeniusz Ciak (do 30.04.2015), Józef Szewc (od 30.04.2015, wiceprzewodniczący od 06.07.2015), Andrzej Kołodziej

Kadencja 2010-2014

Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.

Komisje: Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego (5 osób), Komisja Rewizyjna (5 osób), Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej (5 osób), Komisja Oświaty Zdrowia, Kultury i Sportu (5 osób), Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej (5 osób)

Kadencja 2006-2010

Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.

Komisje: Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego (11 osób), Rewizyjna (10 osób), Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej (7 osób), Oświaty Zdrowia, Kultury i Sportu (4 osoby), Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej (8 osób).

Biuro Rady

  • Jeżowe 136a/21
37-430 Jeżowe