Rada Gminy Jeżowe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
(→‎Komisje: zmiana)
(m)
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 5: Linia 5:
  
 
==Radni==
 
==Radni==
 +
===Kadencja [[2018]]-[[2023]]===
 +
*'''Nr 1 Jeżowe-Centrum''' - Bogdan Bednarz
 +
*'''Nr 2 Jeżowe-Centrum''' - Marian Koc - przewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 +
*'''Nr 3 Jeżowe-Podgórze''' - Józef Głuszak
 +
*'''Nr 4 Jeżowe-Podgórze''' - Józef Szewc
 +
*'''Nr 5 Jeżowe-Podgórze''' - Krzysztof Borek
 +
*'''Nr 6 Jeżowe-Zagościniec''' - Edward Koc
 +
*'''Nr 7 Jeżowe-Kameralne''' - Henryk Olko
 +
*'''Nr 8 Groble i Sibigi''' - Barbara Fusiek
 +
*'''Nr 9 Jeżowe-Zaborczyny i Krzywdy''' - Roman Łyko - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 +
*'''Nr 10 Jata''' - Grażyna Szostecka
 +
*'''Nr 11 Sójkowa''' - Eugeniusz Ciak
 +
*'''Nr 12 Zalesie''' - Bogdan Świątek
 +
*'''Nr 13 Cholewiana Góra i Pogorzałka''' - Andrzej Kołodziej
 +
*'''Nr 14 Nowy Nart''' - Mirosław Bajek - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 +
*'''Nr 15 Stary Nart''' - Jacek Puzio
 +
 +
 
===Kadencja [[2014]]-[[2018]]===
 
===Kadencja [[2014]]-[[2018]]===
 
*Bogdan Bednarz ([[Jeżowe-Centrum]], 1)
 
*Bogdan Bednarz ([[Jeżowe-Centrum]], 1)
*Koc Marian ([[Jeżowe-Centrum]], 2)
+
*Koc Marian ([[Jeżowe-Centrum]], 2) - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 
*Głuszak Józef ([[Jeżowe-Podgórze]], 3)
 
*Głuszak Józef ([[Jeżowe-Podgórze]], 3)
 
*Stępak Marek ([[Jeżowe-Podgórze]], 4 - wygaśnięcie mandatu w związku z wyborem na Wójta Gminy Jeżowe)
 
*Stępak Marek ([[Jeżowe-Podgórze]], 4 - wygaśnięcie mandatu w związku z wyborem na Wójta Gminy Jeżowe)
Linia 15: Linia 33:
 
*Wyka Zbigniew ([[Jeżowe-Kameralne]], 7)
 
*Wyka Zbigniew ([[Jeżowe-Kameralne]], 7)
 
*Sibiga Krzysztof ([[Groble (wieś)|Groble]], 8)
 
*Sibiga Krzysztof ([[Groble (wieś)|Groble]], 8)
*Łyko Roman ([[Krzywdy]], 9)
+
*Łyko Roman ([[Krzywdy]], 9) - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
 
*Bieleń Grzegorz ([[Jata]], 10)
 
*Bieleń Grzegorz ([[Jata]], 10)
*Ciak Eugeniusz ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 11)
+
*Ciak Eugeniusz ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 11) - przewodniczący Rady Gminy Jeżowe (2014-2015)
 
*Dul Tadeusz ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 12)
 
*Dul Tadeusz ([[Sójkowa]] i [[Zalesie]], 12)
 
*Kołodziej Andrzej ([[Cholewiana Góra]] i [[Pogorzałka]], 13)
 
*Kołodziej Andrzej ([[Cholewiana Góra]] i [[Pogorzałka]], 13)
*Bajek Mirosław ([[Nowy Nart]], 14)
+
*Bajek Mirosław ([[Nowy Nart]], 14) - przewodniczący Rady Gminy Jeżowe (2015-2018)
 
*Pikor Danuta ([[Stary Nart]], 15)
 
*Pikor Danuta ([[Stary Nart]], 15)
  
Linia 27: Linia 45:
 
====Komisje====
 
====Komisje====
 
*'''Komisja Rewizyjna:''' Krzysztof Sibiga (przewodniczący), Henryk Tomczyk (wiceprzewodniczący), Adam Trela, Marian Koc, Bogdan Bednarz
 
*'''Komisja Rewizyjna:''' Krzysztof Sibiga (przewodniczący), Henryk Tomczyk (wiceprzewodniczący), Adam Trela, Marian Koc, Bogdan Bednarz
*'''Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego:''' Zbigniew Wyka (przewodniczący), Tadeusz Dul (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Roman Łyko, Grzegorz Bieleń
+
*'''Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego:''' Zbigniew Wyka (przewodniczący), Tadeusz Dul (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Roman Łyko, Grzegorz Bieleń, Józef Głuszak (od 06.07.2015)
*'''Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej:''' Adam Trela (przewodniczący), Bogdan Bednarz (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Józef Głuszak, Tadeusz Dul
+
*'''Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej:''' Adam Trela (przewodniczący), Bogdan Bednarz (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Józef Głuszak, Tadeusz Dul, Danuta Pikor (od 06.07.2015)
*'''Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu:''' Grzegorz Bieleń (przewodniczący), Eugeniusz Ciak (wiceprzewodniczący), Andrzej Kołodziej, Danuta Pikor, Zbigniew Wyka  
+
*'''Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu:''' Grzegorz Bieleń (przewodniczący), Eugeniusz Ciak (wiceprzewodniczący - do 06.07.2015), Andrzej Kołodziej (wiceprzewodniczący - od 06.07.2015), Danuta Pikor, Zbigniew Wyka, Józef Szewc (od 06.07.2015)
*'''Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska:''' Henryk Tomczyk (przewodniczący), Roman Łyko (wiceprzewodniczący), Marian Koc, Eugeniusz Ciak (do 30.04.2015), Józef Szewc (od 30.04.2015), Andrzej Kołodziej
+
*'''Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska:''' Henryk Tomczyk (przewodniczący), Roman Łyko (wiceprzewodniczący - do 06.07.2015), Marian Koc, Eugeniusz Ciak (do 30.04.2015), Józef Szewc (od 30.04.2015, wiceprzewodniczący od 06.07.2015), Andrzej Kołodziej
  
 
===Kadencja [[2010]]-[[2014]]===
 
===Kadencja [[2010]]-[[2014]]===

Aktualna wersja na dzień 20:29, 25 lis 2018

Rada Gminy Jeżowe - organ stanowiący i kontrolny wybierany zgodnie z ustawą o ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw. W skład rady wchodzi obecnie 15 radnych.

Zadania Rady

Do zadań Rady należy m.in. uchwalanie projektu statutu gminy, powoływanie i odwoływanie na wniosek wójta skarbnika gminy oraz sekretarza gminy, uchwalanie budżetu gminy, uchwalanie gminnego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podejmowanie uchwał w sprawach: herbu i flagi, nazw ulic i placów publicznych oraz wznoszenia pomników, nadawanie tytułu Zasłużony dla Gminy Jeżowe.

Radni

Kadencja 2018-2023

  • Nr 1 Jeżowe-Centrum - Bogdan Bednarz
  • Nr 2 Jeżowe-Centrum - Marian Koc - przewodniczący Rady Gminy Jeżowe
  • Nr 3 Jeżowe-Podgórze - Józef Głuszak
  • Nr 4 Jeżowe-Podgórze - Józef Szewc
  • Nr 5 Jeżowe-Podgórze - Krzysztof Borek
  • Nr 6 Jeżowe-Zagościniec - Edward Koc
  • Nr 7 Jeżowe-Kameralne - Henryk Olko
  • Nr 8 Groble i Sibigi - Barbara Fusiek
  • Nr 9 Jeżowe-Zaborczyny i Krzywdy - Roman Łyko - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
  • Nr 10 Jata - Grażyna Szostecka
  • Nr 11 Sójkowa - Eugeniusz Ciak
  • Nr 12 Zalesie - Bogdan Świątek
  • Nr 13 Cholewiana Góra i Pogorzałka - Andrzej Kołodziej
  • Nr 14 Nowy Nart - Mirosław Bajek - wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe
  • Nr 15 Stary Nart - Jacek Puzio


Kadencja 2014-2018

Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.

Komisje

  • Komisja Rewizyjna: Krzysztof Sibiga (przewodniczący), Henryk Tomczyk (wiceprzewodniczący), Adam Trela, Marian Koc, Bogdan Bednarz
  • Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego: Zbigniew Wyka (przewodniczący), Tadeusz Dul (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Roman Łyko, Grzegorz Bieleń, Józef Głuszak (od 06.07.2015)
  • Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej: Adam Trela (przewodniczący), Bogdan Bednarz (wiceprzewodniczący), Mirosław Bajek, Józef Głuszak, Tadeusz Dul, Danuta Pikor (od 06.07.2015)
  • Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu: Grzegorz Bieleń (przewodniczący), Eugeniusz Ciak (wiceprzewodniczący - do 06.07.2015), Andrzej Kołodziej (wiceprzewodniczący - od 06.07.2015), Danuta Pikor, Zbigniew Wyka, Józef Szewc (od 06.07.2015)
  • Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska: Henryk Tomczyk (przewodniczący), Roman Łyko (wiceprzewodniczący - do 06.07.2015), Marian Koc, Eugeniusz Ciak (do 30.04.2015), Józef Szewc (od 30.04.2015, wiceprzewodniczący od 06.07.2015), Andrzej Kołodziej

Kadencja 2010-2014

Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.

Komisje: Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego (5 osób), Komisja Rewizyjna (5 osób), Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej (5 osób), Komisja Oświaty Zdrowia, Kultury i Sportu (5 osób), Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej (5 osób)

Kadencja 2006-2010

Liczby w nawiasach oznaczają numer okręgu.

Komisje: Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego (11 osób), Rewizyjna (10 osób), Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej (7 osób), Oświaty Zdrowia, Kultury i Sportu (4 osoby), Komisja Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej (8 osób).

Biuro Rady

  • Jeżowe 136a/21
37-430 Jeżowe