Encyklopedia Jeżowego

Z Encyklopedia Jeżowego

Jezowe24.pl
Serdecznie witamy

Obecnie mamy 223 hasła oraz 3211 grafik.


ArchitekturaBiografieEdukacjaGeografiaHistoriaIndeks hasełInfrastrukturaKulturaOrganizacjeReligiaSportSymbole gminy


AnkietyArtykułyFacebookFotoreportażeMapyDroga S19Wywóz śmieci 2015

6 lat Jezowe24
Miejsce na reklamę. Kontakt: jezowikia@onet.eu
Polub nas na Facebooku!
Czy wiesz, że...
Polecamy
Warszawikia Wiki o Kurowie Syców Wiki
Najnowsze wiadomości

17 listopada

Sesja Rady Gminy Jeżowe
 • 30 października br. miała miejsce XIV sesja Rady Gminy Jeżowe, podczas której radni:
  • dokonali wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Nisku. Została nim Stanisława Ligas z Jaty;
  • wyrazili zgodę na na udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Niżańskiemu na na przebudowę drogi powiatowej nr 1978R relacji Rudnik nad Sanem - Pikuły, położonej w miejscowościach Rudnik nad Sanem i Groble. Pomoc zostanie udzielona w formie dotacji celowej w 2016 roku i stanowić będzie wkład własny Powiatu na realizację tego zadania w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Dotacja zostanie udzielona na kwotę 320 000 zł;
  • dokonali zmian w budżecie gminy na 2015 rok.

16 listopada

Krzyż pod nowy kościół w Jeżowem
 • Trwają przygotowania do budowy nowego kościoła parafialnego w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Jeżowem. Końcem października, z okazji szóstej rocznicy erygowania parafii, biskup Edward Frankowski dokonał poświęcenia krzyża w miejscu, w którym w przyszłości wybudowana zostanie nowa świątynia.

15 listopada

 • Na cmentarzu w Groblach dokonano uroczystego poświęcenia nowo wybudowanego Pomnika Partyzantów. Ma on na celu upamiętnienie poległych bohaterów, którzy walczyli z Niemcami w 1943 roku w obronie ludności wioski. Nowy pomnik zastąpił kilkudziesięcioletni nagrobek, który był zlokalizowany kilka metrów dalej.

14 listopada

Dziękujemy za 2 miliony odwiedzin!
 • W mijającym tygodniu całkowita liczba odwiedzin portalu Jezowe24.pl przekroczyła 2 miliony! Strona funkcjonuje pod obecnym adresem od listopada 2010 roku, co daje średnio 400 tysięcy odsłon rocznie. Dziękujemy Państwu za stałą obecność z nami!

13 listopada

11 listopada

97. rocznica Odzyskania Niepodległości

10 listopada

 • Około godz. 15 na drodze krajowej nr 19 w północnej części Jeżowego doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Seat Leon widząc gwałtownie hamujący przed nim samochód, również nacisnął na pedał hamulca i stracił panowanie nad pojazdem. Auto skręciło w prawo i wjeżdżając do rowu, uderzyło w tył roweru. Rowerzysta z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Na miejscu wypadku przez kilka godzin obowiązywał ruch wahadłowy.

9 listopada

 • W Jeżowem otwarto sklep kosmetyczny. Mieści się on w pawilonie nr 1 na Placu Targowym.

5 listopada

S19 i nazwa węzła
 • Już wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca, który wybuduje drogę ekspresową nr 19 na odcinku od węzła Nisko-Południe do węzła Sokołów Małopolski-Północ. Droga ma zostać wybudowana w ciągu 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak do robót nie wlicza się okresów zimowych (15 grudnia - 15 marca). Do samego projektowania trasy wliczane są jednak okresy zimowy. W Jeżowem powstanie węzeł drogowy łączący ekspresówkę z drogą wojewódzką. Projektanci na etapie opracowywanie koncepcji przyjęli nazwę węzła "Podgórze", wynikającą z lokalizacji w danej części miejscowości. Nie jest to jednak nazwa odpowiednia do zasad stosowanych w nazewnictwie węzłów. Portal Jezowe24.pl zwrócił się z zapytaniem w tej sprawie do oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Sugestia okazała się słuszna i nazwa węzła może zostać zmieniona na "Jeżowe". GDDKiA wskazała, że o zmianę nazwy powinien zawnioskować lokalny Samorząd, który reprezentuje daną społeczność. Warto dodać, iż nazwa węzła pojawi się w przyszłości na znakach drogowych i będzie promować także miejscowość. W związku z tym dobrze by było, aby władze gminy Jeżowe podjęły uchwałę opiniującą zmianę nazwy węzła z części Jeżowego (Podgórze) na Jeżowe. Ciekawostka z pobliża: w miejscowości Przędzel węzeł będzie miał nazwę Rudnik na Sanem.


Prawa autorskie
Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu internetowym www.jezowe24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody administratora portalu www.jezowe24.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody administratora portalu lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Kontakt z administratorem: jezowikia@onet.eu.