460 lat Jeżowego

Encyklopedia Jeżowego

Z Encyklopedia Jeżowego

Jezowe24.pl
Serdecznie witamy

Obecnie mamy 199 hasła oraz 2968 grafik.


ArchitekturaBiografieEdukacjaGeografiaHistoriaIndeks hasełInfrastrukturaKulturaOrganizacjeReligiaSportSymbole gminy


AnkietyArtykułyFacebookFotoreportażeMapyDroga S19Wywóz śmieci 2014

Icona de la Barra de la Taverna de la Viquipèdia.png
Wkrótce...

31 sierpnia

3 września

7 września

14 września

Nuvola apps kolourpaint.png
Prosimy o pomoc!
Szanowni Państwo! Zachęcamy do udzielenia pomocy na rzecz 4-letniej Anetki Nienajadło z Jeżowego, która cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną, a dodatkowo ma grzybicę wątroby i śledziony, będącą ubocznym skutkiem przeprowadzonej u niej chemioterapii.

Anetka leczona jest lekiem o nazwie Noxafil, którego jedna buteleczka kosztuje 3 tysiące złotych! Lek ten nie jest jednak refundowany przez NFZ, rodziny dziecka nie stać jest na jego zakup.
Wszyscy pragnący pomóc chorej Anetce mogą wpłacać pieniądze na konto
Caritas Diecezji Sandomierskiej
ul. Opatowska 10, 27-600 Sandomierz KRS 0000213751.

Numer konta: 81 1060 0076 0000 3200 0031 9541
z dopiskiem
„Na leczenie Anety Barbary Nienajadło”.

Aneta Nienajadło
Icona de la Barra de la Taverna de la Viquipèdia.png
Czy wiesz, że...


Exquisite-www.png
Współpraca
Warszawikia Wiki o Kurowie
Noia 64 apps knewsticker.png
Najnowsze wiadomości

27 sierpnia

 • Pewne już jest, iż do roku 2020 rozbudowana zostanie droga wojewódzka nr 861 Bojanów–Jeżowe–Kopki. W ramach inwestycji powstanie m.in. kilka rond w Groblach, nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowa odcinka od skrzyżowania DK 19 w Jeżowem do węzła S19 Podgórze kosztować będzie 10 mln zł, natomiast od węzła S19 Podgórze do Kopek - 20 mln zł. Inwestycja będzie realizowana ze środków unijnych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

26 sierpnia

 • Urząd Gminy w Jeżowem ogłosił przetarg na przebudowę dróg gminnych: w Groblach (na działce nr 1017, o długości 105 m), w Krzywdach (na działce nr 814, o długości 204,5 m) oraz w Cholewianej Górze - ul. Gęsiówka (działka nr 350/1, droga gminna nr 102318R, o długości 461 m). W ramach przebudowy wszystkie ulice zyskają warstwę asfaltową.

24 sierpnia

 • O godz. 15 w Pstrągowej (diecezja rzeszowska) miały miejsce uroczystości pogrzebowe ks. Ryszarda Ozgi - kapłana pochodzącego z Jeżowego.
 • Czarni Sójkowa przegrali 1:3 z Orłem Glinianka.
 • Sparta II Groble uległa 3:4 PUKS-owi Francesco Jelna.

23 sierpnia

 • LZS Ździary pokonał 4:1 Spartę Jeżowe.
 • Daniel Furtak z Jeżowego, 24-letni wychowanek Sparty Jeżowe, zdecydował się odejść z czwartoligowego zespołu piłkarzy Sokoła Nisko i przyjąć ofertę trzecioligowego Orła Przeworsk.

22 sierpnia

Zmarł ks. Ryszard Ozga
 • Przed południem, w wieku 61 lat, zmarł ks. Ryszard Ozga - rodak z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem, proboszcz Parafii Pstrągowa. Pogrzeb będzie miał miejsce w niedzielę o godz. 15 w Pstrągowej.

17 sierpnia

Kolejny wypadek obok Biedronki
 • W Jeżowem miała miejsce kolejna edycja Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych Województwa Podkarpackiego połączona z Integracyjnym Piknikiem Rodzinnym.
 • Rotunda Krzeszów przegrała 0:4 ze Spartą II Groble.
 • Sparta Jeżowe zremisowała bezbramkowo ze Stalą Gorzyce.
 • Przed godz. 15 w Jeżowem obok Biedronki doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniki wypadku ranni zostali kierujący motocyklem i jego pasażerka.
 • Czarni Sójkowa rozgromili 6:0 WKS Kurzyna.

15 sierpnia

Święto Wojska Polskiego
 • Sparta II Groble wygrała 3:1 z Azalią Wola Zarczycka.
 • W 94. rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej, modlono się i złożono kwiaty pod Pomnikiem Poległych w Jeżowem.

14 sierpnia

 • Mokrzyszów Tarnobrzeg zremisował 1:1 ze Spartą Jeżowe.
 • Po analizie próbek wody pobranych w dniach 8 i 12 sierpnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku poinformował, iż woda z wodociągu sieciowego w Jeżowem nadaje się do spożycia przez ludzi.
 • Urząd Gminy Jeżowe ogłosił przetarg na modernizację drogi rolniczej długości 1 km położonej na działce nr 341 w Sójkowej.

12 sierpnia

11 sierpnia

Piknik w Cholewianej Górze


Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu internetowym www.jezowe24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody administratora portalu www.jezowe24.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody administratora portalu lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Kontakt z administratorem: jezowikia@onet.eu.