Encyklopedia Jeżowego

Z Encyklopedia Jeżowego

Jezowe24.pl
Serdecznie witamy

Obecnie mamy 201 haseł oraz 3072 grafik.


ArchitekturaBiografieEdukacjaGeografiaHistoriaIndeks hasełInfrastrukturaKulturaOrganizacjeReligiaSportSymbole gminy


AnkietyArtykułyFacebookFotoreportażeMapyDroga S19Wywóz śmieci 2015

Nadchodzące wydarzenia
Wiesz o jakimś wydarzeniu w gminie Jeżowe? Daj znać!
Wystawa "Jan Paweł II i Kapliczki polskie"

WYSTAWY


24 maja

31 maja

 • Wybory do izb rolniczych - lokal wyborczy w Urzędzie Gminy, czynny w godz. 8-18
 • Wisan Skopanie - Sparta Jeżowe
 • Sparta II Groble - KS Sarzyna
 • Dolina-Tanew Wólka Tanewska - Czarni Sójkowa
 • Zakończenie głosowania w konkursie Podwórko Nivea na Plac zabaw w Jacie

czerwiec

4 czerwca

7 czerwca

14 czerwca

21 czerwca

lipiec

 • Piknik nad zalewem Przystań w Jeżowem

7 lipca

25-26 lipca

27 lipca - 2 sierpnia

 • Plener malarski Jeżowskie pejzaże

sierpień

październik

 • wybory parlamentarne w Polsce
Zagłosuj na Ogródek Jordanowski dla Jeżowego
Ogródek Jordanowski
Zagłosuj na nasze PODWÓRKO!
Podwórko Nivea
Miejsce na reklamę. Kontakt: jezowikia@onet.eu
Apel o pomoc
Szanowni Państwo! Zachęcamy do udzielenia pomocy na rzecz 5-letniej Anetki Nienajadło z Jeżowego, która cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną, a dodatkowo ma grzybicę wątroby i śledziony, będącą ubocznym skutkiem przeprowadzonej u niej chemioterapii.

Anetka leczona jest lekiem o nazwie Noxafil, którego jedna buteleczka kosztuje 3 tysiące złotych! Lek ten nie jest jednak refundowany przez NFZ, rodziny dziecka nie stać jest na jego zakup.
Wszyscy pragnący pomóc chorej Anetce mogą wpłacać pieniądze na konto
Caritas Diecezji Sandomierskiej
ul. Opatowska 10, 27-600 Sandomierz KRS 0000213751.

Numer konta: 81 1060 0076 0000 3200 0031 9541
z dopiskiem
„Na leczenie Anety Barbary Nienajadło”.

Aneta Nienajadło
Czy wiesz, że...
Polecamy
Warszawikia Wiki o Kurowie
Najnowsze wiadomości

24 maja

23 maja

Konkurs Literacki rozstrzygnięty!

21 maja

 • Za 10 dni odbędą się wybory do Walnych Zgromadzeń Izb Rolniczych. Do Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Nisku Okręgowa Komisja Wyborcza nr 89 w Jeżowem zarejestrowała następujących kandydatów: 1. Krzysztof Kołodziej (lat 31, zam. Cholewiana Góra, rolnik), 2. Henryk Krzyś (lat 64, zam. Jeżowe, elektryk), 3. Gabriel Lesiczka (lat 62, zam. Jeżowe, rolnik), 4. Marek Piróg (lat 45, zam. Cholewiana Góra, rolnik). Głosowanie będzie mieć miejsce 31 maja br. w godz. 8-18 w lokalu wyborczym mieszczącym się w Urzędzie Gminy w Jeżowem.

20 maja

 • O godzinie 17 młodzież gimnazjalna z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Jeżowem przyjęła sakrament bierzmowania z rąk biskupa Edwarda Frankowskiego. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzymało 56 osób.

19 maja

 • Na terenie gminy Jeżowe są przeprowadzane prace geodezyjne związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. Pracownicy docierają do mieszkańców i aktualizują obecne zasoby budynków, określając lata ich powstania oraz wykreślając obiekty wyburzone.

18 maja

Wystawa w Muzeum
 • Wczoraj, w przeddzień 95. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, w Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem zainaugurowano wystawę pn. Jan Paweł II i Kapliczki polskie. Ekspozycję tworzy 25 kapliczek różnej wielkości, do których dobrane zostały odpowiednie słowa wypowiedziane przez Papieża-Polaka w czasie Jego pontyfikatu. Autorem rzeźb prezentowanych na wystawie jest Szczepan Ignaczyński – rzeźbiarz i kolekcjoner z Kraśnika. Kapliczki, nawiązujące w dużej mierze do historii Polski, polecane są szczególnie uczniom, jako uzupełnienie lekcji sztuki, historii, a także religii. Wystawa znajdzie także zainteresowanie wśród osób dorosłych, miłośników sztuki i lokalnych patriotów. Ekspozycję można oglądać przez sześć dni w tygodniu, aż do końca lipca br.

17 maja

16 maja

15 maja

14 maja

13 maja

 • Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej przystąpiła do opracowania lokalnej strategii rozwoju dla obszaru powiatu niżańskiego. Powstanie dobrej strategii uzależnione jest od aktywności społecznej mieszkańców powiatu. W związku z pracami nad strategią rozwoju wszyscy chętni mieszkańcy gminy Jeżowe mogą wziąć udział w warsztatach konsultacyjnych. Zapisy do Zespołu Gminnego prowadzi do 18 maja br. pracownik jeżowskiego magistratu - Michał Wasyliszyn (biuro nr 10, tel. 15 8794 343 wew.110).

12 maja

 • O godz. 14:30 i 14:45 zawyła jeżowska syrena. Na szczęście to tylko ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem RENEGADE – KAPER 15/I. Mają one na celu sprawdzenie poprawnego funkcjonowania systemów ostrzegania ludności cywilnej przed zagrożeniem - atakiem z powietrza.

11 maja

Wyniki wyborów

10 maja


Prawa autorskie
Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu internetowym www.jezowe24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody administratora portalu www.jezowe24.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody administratora portalu lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Kontakt z administratorem: jezowikia@onet.eu.