Encyklopedia Jeżowego

Z Encyklopedia Jeżowego

Jezowe24.pl
Serdecznie witamy

Obecnie mamy 216 haseł oraz 3106 grafik.


ArchitekturaBiografieEdukacjaGeografiaHistoriaIndeks hasełInfrastrukturaKulturaOrganizacjeReligiaSportSymbole gminy


AnkietyArtykułyFacebookFotoreportażeMapyDroga S19Wywóz śmieci 2015

Nadchodzące wydarzenia
Wiesz o jakimś wydarzeniu w gminie Jeżowe? Daj znać!
Wystawa "Jan Paweł II i Kapliczki polskie"

WYSTAWY


5 lipca

 • Piknik rodzinny w Groblach, stadion
 • Piknik integracyjny Dzień z rodziną, park w Jeżowem

25-26 lipca

27 lipca - 2 sierpnia

 • Plener malarski Jeżowskie pejzaże

2 sierpnia

wrzesień

 • Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Jeżowem

6 września

 • Referendum w Polsce ws. JOW-ów, finansowania partii i zasady dot. prawa podatkowego

październik

 • wybory parlamentarne w Polsce
Udziel wsparcia: Ogródek Jordanowski dla Jeżowego
Ogródek Jordanowski
Miejsce na reklamę. Kontakt: jezowikia@onet.eu
Apel o pomoc
Szanowni Państwo! Zachęcamy do udzielenia pomocy na rzecz 5-letniej Anetki Nienajadło z Jeżowego, która cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną, a dodatkowo ma grzybicę wątroby i śledziony, będącą ubocznym skutkiem przeprowadzonej u niej chemioterapii.

Anetka leczona jest lekiem o nazwie Noxafil, którego jedna buteleczka kosztuje 3 tysiące złotych! Lek ten nie jest jednak refundowany przez NFZ, rodziny dziecka nie stać jest na jego zakup.
Wszyscy pragnący pomóc chorej Anetce mogą wpłacać pieniądze na konto
Caritas Diecezji Sandomierskiej
ul. Opatowska 10, 27-600 Sandomierz KRS 0000213751.

Numer konta: 81 1060 0076 0000 3200 0031 9541
z dopiskiem
„Na leczenie Anety Barbary Nienajadło”.

Aneta Nienajadło
Czy wiesz, że...
Polecamy
Warszawikia Wiki o Kurowie
Najnowsze wiadomości

5 lipca

Piknik w Jeżowem

3 lipca

Program Dni Jeżowego
 • Urząd Gminy Jeżowe ogłosił przetarg na dobudowę oświetlenia ulicznego w: Jeżowem (Kowale, Zagościniec, Podgórze, Grąd), Cholewianej Górze (ul. Gęsiówka i ul. Stara Droga) i Krzywdach (droga gminna).
 • Znany jest już program tegorocznych Wakacjonaliów. XXIII edycja Dni Jeżowego będzie mieć miejsce już za 3 tygodnie, w dniach 25-26 lipca. Na jeżowskiej scenie wystąpią m.in.: zespoły discopolowe - ROXAIT, ANDRE, MOTIF, pop-rockowy SPRING ROLLS, a także NO NAME oraz LEMON - gwiazda imprezy. Ponadto zaprezentują się także lokalne zespoły. Imprezie towarzyszyć będzie III Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Jeżowe. W niedzielny wieczór wręczone zostaną statuetki dla gminnych społeczników.

1 lipca

Piknik w Jeżowem
 • Ks. Łukasz Maliński został nowym wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Jeżowem. Zastąpił na tym stanowisku ks. Dariusza Chowańca, który podjął pracę duszpasterską w parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.
 • W najbliższą niedzielę, 5 lipca, mieszkańcy gminy Jeżowe będą bawić się na dwóch piknikach rodzinnych. Piknik integracyjny Dzień z rodziną będzie miał miejsce w parku w Jeżowem, a piknik rodzinny - na stadionie w Groblach. Pierwszą imprezę organizuje Wójt Gminy Jeżowe, Marek Stępak, oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Impreza w Groblach to inicjatywa tamtejszej sołtys i OSP Groble.

29 czerwca

Najeżona piona 2015

28 czerwca

 • W Krzeszowie miały miejsce VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. Z terenu gminy Jeżowe wzięły w nich udział 4 drużyny: 2 męskie i 2 żeńskie. OSP Groble (męska), którą reprezentowali: Janusz Sarzyński, Dominik Sarzyński, Marian Sarzyński, Radosław Wożniak, Daniel Chowaniec, Patryk Baran, Damian Konior i Grzegorz Wojtanowicz, zajęła 3. miejsce. OSP Jeżowe (męska) uplasowała się na 6. miejscu (skład: Łukasz Kalinowski, Piotr Misiak, Andrzej Drabik, Łukasz Piela, Michał Piędel, Dominik Mul, Adam Rurak, Dawid Górski, Mateusz Piędel). Kobieca drużyna z Cholewianej Góry (Izabela Piróg, Klaudia Piróg, Magdalena Piróg, Natalia Socha, Wiktoria Socha, Ewa Olejarz, Magdalena Chrząstek, Agata Chamot, Karolina Chamot) wywalczyła pierwsze miejsce, a z Jeżowego (skład: Karolina Zybura, Anna Drabik, Katarzyna Chowaniec, Katarzyna Drabik, Katarzyna Rurak, Karolina Rychlak, Sabina Mścisz, Agnieszka Laufer, Joanna Rychlak) - 3. miejsce.
 • Nad zalewem Przystań w Jeżowem miał miejsce piknik rodzinny Powitanie lata. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.
 • Na podwórku szkolnym przy szkole podstawowej w Jeżowem-Podgórzu miał miejsce 13. Podgórski Dzień Dziecka. Impreza rozpoczęła się od akademii z okazji Dnia Rodziny, po zorganizowano biegi międzyklasowe i sztafetowe, zabawy, biegi w workach, mecze oraz inne konkurencje sportowe.

26 czerwca

Kaplica cmentarna

25 czerwca

Sparta Jeżowe mistrzem ligi Orlika!
 • W Harasiukach został rozegrany finałowy turniej rozgrywek ligi młodzików prowadzonych przez podokręg stalowowolski. Podczas meczu półfinałowego Sparta Jeżowe pokonała 4:1 Stal Nowa Dęba, a w meczu finałowym wygrała 6:2 ze Słowianinem Grębów. Tym samym drużyna z Jeżowego została mistrzem ligi Orlika. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Wojciecha Chudzika ze Sparty Jeżowe.


Prawa autorskie
Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu internetowym www.jezowe24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody administratora portalu www.jezowe24.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody administratora portalu lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Kontakt z administratorem: jezowikia@onet.eu.