Encyklopedia Jeżowego

Z Encyklopedia Jeżowego

Jezowe24.pl
Serdecznie witamy

Obecnie mamy 216 haseł oraz 3122 grafik.


ArchitekturaBiografieEdukacjaGeografiaHistoriaIndeks hasełInfrastrukturaKulturaOrganizacjeReligiaSportSymbole gminy


AnkietyArtykułyFacebookFotoreportażeMapyDroga S19Wywóz śmieci 2015

Nadchodzące wydarzenia
Wiesz o jakimś wydarzeniu w gminie Jeżowe? Daj znać!
Wystawa "Jan Paweł II i Kapliczki polskie"

WYSTAWY


27 lipca - 2 sierpnia

 • Plener malarski Jeżowskie pejzaże

2 sierpnia

9 sierpnia

15/16 sierpnia

23 sierpnia

30 sierpnia

wrzesień

 • Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Jeżowem

6 września

 • Referendum w Polsce ws. JOW-ów, finansowania partii i zasady dot. prawa podatkowego, godz. 6-22
 • Sparta Jeżowe - Azalia Brzóza Królewska
 • Czarni Sójkowa - Jutrzenka Kopki

13 września

20 września

27 września

4 października

11 października

18 października

25 października

31 października


Udziel wsparcia: Ogródek Jordanowski dla Jeżowego
Ogródek Jordanowski
Miejsce na reklamę. Kontakt: jezowikia@onet.eu
Apel o pomoc
Szanowni Państwo! Zachęcamy do udzielenia pomocy na rzecz 5-letniej Anetki Nienajadło z Jeżowego, która cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną, a dodatkowo ma grzybicę wątroby i śledziony, będącą ubocznym skutkiem przeprowadzonej u niej chemioterapii.

Anetka leczona jest lekiem o nazwie Noxafil, którego jedna buteleczka kosztuje 3 tysiące złotych! Lek ten nie jest jednak refundowany przez NFZ, rodziny dziecka nie stać jest na jego zakup.
Wszyscy pragnący pomóc chorej Anetce mogą wpłacać pieniądze na konto
Caritas Diecezji Sandomierskiej
ul. Opatowska 10, 27-600 Sandomierz KRS 0000213751.

Numer konta: 81 1060 0076 0000 3200 0031 9541
z dopiskiem
„Na leczenie Anety Barbary Nienajadło”.

Aneta Nienajadło
Czy wiesz, że...
Polecamy
Warszawikia Wiki o Kurowie Syców Wiki
Najnowsze wiadomości

28 lipca

Piknik rodzinny
 • W terminie do dwóch tygodni uruchomiona zostanie sieć światłowodowa w Krzywdach, a do miesiąca - w Jeżowem, na odcinku od Urzędu Gminy do szkoły podstawowej w Jeżowem-Podgórzu.
 • W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, w Cholewianej Górze będzie miał miejsce piknik rodzinny. Szczegóły na plakacie.

27 lipca

 • W Jeżowem rozpoczęła się kolejna edycja Pleneru Malarskiego Jeżowskie pejzaże, którego zwieńczeniem będzie wernisaż (2 sierpnia) i wystawa poplenerowa.

26 lipca

Wakacjonalia za nami!

25 lipca

Dni Jeżowego rozpoczęte!

23 lipca

Rusza Akademia Piłkarska!
 • W Jeżowem powstaje szkółka piłkarska Football Academy. To największa i najdynamiczniej rozwijająca się sieć elitarnych szkółek piłkarskich w Europie Południowo-Wschodniej dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Akademia oferuje najmłodszym zawodnikom przede wszystkim treningi przez zabawę oraz edukację przez sport w duchu zasad fair play. Zajęcia w jeżowskiej szkółce rozpoczną się we wrześniu i wstępnie będą odbywać się na Orliku w Jacie. Managerem FA Jeżowe jest Waldemar Chmura.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie, w którym prognozuje w terminie od 23 lipca (od godz. 15) do 24 lipca (godz. 2 w nocy) wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu. Skutkami burz mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenia pożarowe, łamanie drzew, zerwania dachów oraz utrudnienia w terenach zurbanizowanych.

22 lipca

Remont studzienek na wojewódzkiej
 • Trwa budowa sieci światłowodowej na terenie gminy Jeżowe. Przedmiotem inwestycji, którą realizuje firma DEBACOM, jest zbudowanie szerokopasmowej sieci światłowodowej NGA w 25 miejscowościach leżących na terenach gmin: Nisko, Rudnik nad Sanem, Ulanów, Krzeszów oraz Jeżowe. Projekt obejmuje budowę: 258,64 km sieci (w tym 91 km sieci szkieletowej - 96j oraz 167,64 km sieci dostępowej - 24j) oraz 4352 gniazd (hp) w zasięgu wybudowanej sieci dostępowej i podłączenie minimum 1534 gospodarstw domowych do sieci światłowodowej nowej generacji NGA o przepustowości minimalnej 30 mbs. Całkowita zakładana wartość projektu to 34 826 074,61 zł, w tym całkowita zakładana wartość dofinansowania wynosi 18 431 487,20 zł (środki unijne, budżet państwa). Budowa sieci w samej gminie Jeżowe kosztować będzie 6 965 214,92 zł (dofinansowanie wyniesie 3 686 297,44 zł, w tym z UE: 3 133 352,82 zł). Zakończenie prac na terenie gminy Jeżowe powinno nastąpić do końca października br.
 • Trwa remont i podnoszenie studzienek odwadniających na drodze wojewódzkiej nr 861 w Jeżowem.

20 lipca

 • W wyniku wichury, jaka przeszła wczoraj późnym wieczorem nad Jeżowem, powalone zostało drzewo, które uszkodziło garaż oraz dom w centrum miejscowości. Do usunięcia drzewa wezwani zostali dzisiaj około godz. 8 strażacy z OSP Jeżowe i PSP Nisko.

19 lipca

Barszcz w Jeżowem

18 lipca

17 lipca

Uwaga na Barszcz Sosnowskiego!
 • Na terenie gminy Jeżowe występuje niebezpieczny chwast, Barszcz Sosnowskiego, który jest ostatnio bardzo popularny. Kontakt z rośliną powoduje zapalenia skóry, oparzenia, niegojące się rany, długo utrzymujące się blizny i zapalenie spojówek. Działanie to jest szczególnie niebezpieczne dla alergików oraz dzieci, dlatego należy zachować czujność.


Prawa autorskie
Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu internetowym www.jezowe24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody administratora portalu www.jezowe24.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody administratora portalu lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Kontakt z administratorem: jezowikia@onet.eu.