Wersja z dnia 18:27, 4 lis 2012 autorstwa Krzysiekje (dyskusja | edycje) (m)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Zwycięzca V OTSz
OTSZ "O złotego Jeża"

27 października 2012 w Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem miał miejsce V Ogólnopolski Turniej Szachowy O Złotego Jeża. Turniej zgromadził 113 zawodników, którzy zmagali się w 4 grupach. Sędzią głównym zawodów był arbiter FIDE Marian Bysiewicz.

Grupa A (Zawodnicy o rank. od 1800 wzwyż): Złotego Jeża w V Ogólnopolskim Turnieju Szachowym, który miał miejsce w Jeżowem, wywalczył Ihor Nester (35 l.) ze Lwowa (Ukraina), zdobywając 7,5 pkt. Drugie miejsca zajął Nazar Ustianovich (29 l.) ze Lwowa (Ukraina), trzecie Damian Newtak (17 l.) z Czarnej. Obydwaj zdobyli po 6,5 punktu.

W grupie B (Zawodnicy do rank. 1799) zwyciężył Jakub Mazur (17 l.) z Rudnika nad Sanem, zdobywając 6,5 punkta. Drugie miejsce wywalczył Witold Turakiewicz (64 l.) z Turbi (6 pkt.), a trzecie Andrzej Trybowski z Rudnika nad Sanem (40 l.) z KS Komunalni Sanok (6 pkt).

Pierwsze miejsce w grupie C (Juniorzy ur. 1996-2000) zdobył Patryk Mrozowski z KKSz Urania Krosno, zdobywając aż 8 punktów. Drugie miejsce przypadło Szymonowi Gaj z RzKSz Rzeszów, który uzyskał 7 punktów. Na podium znalazł się także Paweł Głuszak z MKS Orzeł Rudnik nad Sanem, uzyskując również 7 punktów. Klasyfikacja dziewcząt: 1.Joanna Burdzy – MKS Orzeł Rudnik nad Sanem, 2. Anna Trybowska – MKS Orzeł Rudnik nad Sanem, 3. Martyna Godek – WKS Górnovia Górno. Klasyfikacja chłopców - jak wyżej.

W D-grupie (Juniorzy ur. 2001 i młodsi) zwyciężył Tomasz Szczepanowski z KMKSz Victoria Kielce, mając na koncie 7,5 punktu. Drugie miejsce zajął Dawid Stopa z GKSz Hetman Pilzno (7 pkt), a trzecie Szymon Piłat z KSz SDK-Lotnik Mielec (7 pkt). Klasyfikacja dziewcząt: 1. Magdalena Gaj – Przeworsk, 2. Mirowska Oliwia – Pilzno, 3. Julia Flisiak – Rzeszów. Klasyfikacja chłopców - jak wyżej.

Organizatorem Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Centrum Jeżowe, natomiast gospodarzem - Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem.