Adam Stachowicz

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
ks. Adam Stachowicz
Ks. Adam Stachowicz

Data i miejsce
urodzenia
11 grudnia 1975
Stalowa Wola
Proboszcz
parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w Nowym Narcie
Okres sprawowania 2019 - nadal
Święcenia kapłańskie 3 czerwca 2000
Sandomierz

Ks. mgr lic. Adam Stachowicz (ur. 11 grudnia 1975 w Stalowej Woli) – polski duchowny katolicki, od 7 czerwca 2019 proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie.

Ks. Adam Stachowicz urodził się 11 grudnia 1975 w Stalowej Woli. Pochodzi z miejscowości Sokolniki należącej do parafii Świętej Rodziny w Trześni. Po ukończeniu szkoły podstawowej naukę kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Po maturze, w 1994 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. 3 czerwca 2000 roku w Bazylice Katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Wacława Świerzawskiego.

W latach 2000-2005 pracował jako wikariusz w parafii Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim (Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej), a następnie był dyrektorem domu rekolekcyjnego w Radomyślu nad Sanem. Od 2012 roku jest redaktorem naczelnym edycji sandomierskiej tygodnika katolickiego "Niedziela". Od 2012 roku jako rezydent pomagał duszpastersko w parafiach: Świętej Gertrudy i Świętego Michała Archanioła w Tarnobrzegu, Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy i Św. Leonarda w Turbi (2018-2019).

Dekretem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, z dnia 7 czerwca 2019 roku, ks. Adam Stachowicz został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie i zastąpił na tym stanowisku ks. Mariusza Bajaka.


Poprzednik
ks. Mariusz Bajak
Proboszcz
Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie
2019 - nadal
Następca
-