Artykuł:IV Ogólnopolski Turniej Szachowy

Z Encyklopedii Jeżowego
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
IV Ogólnopolski Turniej Szachowy "O złotego Jeża"

W dniu 22 października 2011 miał miejsce IV Ogólnopolski Turniej Szachowy O złotego Jeża. Turniej zgromadził 77 zawodników, którzy zmagali się w 4 grupach. Imprezę prowadzili Prezes UKS ,,Centrum” Jeżowe – Robert Bednarz oraz Tadeusz Matyka - opiekun sekcji szachowej, główni koordynatorzy turnieju. Sędzią głównym zawodów był arbiter FIDE Marian Bysiewicz.

Grupa A (Zawodnicy o rank. od 1800 wzwyż): Złotego Jeża w IV Ogólnopolskim Turnieju Szachowym, który miał miejsce w Jeżowem wywalczył Daniel Kopczyk (33 l.) z KS Komunalni Sanok, zdobywając 7 punktów. Drugie i trzecie miejsca zajęli Bogusław Sygulski (54 l.) z GKSz Hetman Pilzno i Maciej Woźniak (31 l.) z TS Wisła Kraków, obydwaj zdobywając po 6,5 punktu.

Zloty-Jez-2011-4.JPG

W grupie B (Zawodnicy do rank. 1799) zwyciężył Paweł Lech (38 l.) z Rzeszowa, zdobywając 7 punktów. Drugie miejsce wywalczył Marek Piecuch (56 l.) z MKS Orzeł Rudnik nad Sanem (6,5 punktu), a trzecie Patryk Wojtowicz (15 l.) z KS Komunalni Sanok (6,5 punktu).

Pierwsze miejsce w grupie C (Juniorzy ur. 1996-2000) zdobył Miłosz Szpar z RzKsz Rzeszów, zdobywając aż 8 punktów. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Kozubal z LKS Brzozovia - MOSiR Brzozów, która uzyskała 7 punktów. Na podium znalazła się także Joanna Święch z KSz SDK-Lotnik Mielec, uzyskując 6,5 punktu. Klasyfikacja dziewcząt: 1.Kozubal Aleksandra – LKS Brzozovia -MOSiR Brzozów, 2. Święch Joanna – KSz SDK Lotnik Mielec, 3.Krzysztyńska Anna – LKS Brzozovia -MOSiR Brzozów. Klasyfikacja chłopców: 1.Szpar Miłosz – RzKsz Rzeszów, 2. Olejarz Piotr – UKS „Centrum” Jeżowe, 3. Brzuzan Krzysztof – MZKS Unia Nowa Sarzyna.

W D-grupie (Juniorzy ur. 2001 i młodsi) zwyciężył Mieszko Miś z MKSz Gryf Dębica, mając na koncie 8,5 punktu. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Babiarz z RzKSz Rzeszów (7 pkt), a trzecie Mikołaj Złotek z MKS Orzeł Rudnik nad Sanem (7 pkt). Klasyfikacja dziewcząt: 1. Mytych Wiktoria – TSz Skoczek Sędziszów Małopolski, 2. Mirowska Oliwia – Pilzno, 3. Olszewska Martyna – SS-T Lubcza Racławówka. Klasyfikacja chłopców: 1. Miś Mieszko – MKSz Gryf Dębica, 2. Babiarz Arkadiusz – RzKSz Rzeszów, 3. Złotek Mikołaj – MKS Orzeł Rudnik nad Sanem.

Organizatorem Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Centrum Jeżowe, natomiast gospodarzem - Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem. Patronat medialny nad turniejem objął Tygodnik Sztafeta oraz Portal informacyjny Jeżowe24.pl.